logo koleje wielkopolskie 32x32 Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit Dodaj

Dodaj Koleje Wielkopolskie na pulpit, przeciągając ikonkę kłódki z paska adresu w wybrane miejsce na pulpicie.

Dodaj Koleje Wielkopolskie do ekranu startowego: wybierz menu , a następnie "Strona > Dodaj skrót do strony".

RODO
Podróż bez barier
 Tłumacz Migam 
logo migam
A- A A+
A A A A
Infolinia: 616 500 106

Aktualności

Piknik na FEST! 2024 w Poznaniu: Świętowaliśmy 20 lat Polski w Unii Europejskiej

24 czerwca, 2024

W sobotę, 22 czerwca 2024 roku, Poznań stał się centrum radości i integracji, gdy mieszkańcy miasta oraz przybyli goście tłumnie zgromadzili się na Pikniku na FEST! 2024. Wydarzenie to, tym razem miało wyjątkowy charakter – świętowaliśmy 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Wielki powrót w wielkim stylu

Piknik na FEST! powrócił z rozmachem, gromadząc tysiące uczestników w malowniczym parku Cytadela. Choć pogoda momentami nie rozpieszczała, to po południu zrobiła prawdziwy prezent. Zaświeciło słońce i już do wieczora było przyjemnie. W tym roku organizatorzy zadbali o bogaty program i liczne atrakcje, które przyciągnęły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Od rana do wieczora park tętnił życiem, a stoisko spółki Koleje Wielkopolskie odwiedziły tysiące osób. – Każdy, kto przyjechał na wydarzenie pojazdami naszej spółki, otrzymywał od nas pieczątkę, by móc bezpłatnie wrócić do domu – powiedział Mikołaj Grzyb, członek zarządu spółki Koleje Wielkopolskie. Na stoisku Kolei Wielkopolskich czekały setki prezentów i upominków, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, ale także dorosłych.

Marszałek Marek Woźniak zaprasza do wspólnego świętowania

Głównym gospodarzem i inicjatorem tegorocznego Pikniku na FEST! był Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. W swoim przemówieniu podkreślił on, jak ważne jest świętowanie dwudziestolecia obecności Polski w Unii Europejskiej, a także rolę, jaką odegrała w tym czasie Wielkopolska.

Atrakcje dla każdego

Program Pikniku na FEST! 2024 był niezwykle różnorodny i dostosowany do wszystkich grup wiekowych. Dla najmłodszych przygotowano specjalne strefy zabaw, w których można było wziąć udział w warsztatach artystycznych, grach i konkursach z nagrodami. Nie zabrakło również strefy relaksu, gdzie można było odpocząć na leżakach i skosztować lokalnych przysmaków.

Koncerty i występy na żywo

Wieczór upłynął pod znakiem muzyki i dobrej zabawy. Na scenie głównej wystąpili Karaś/Rogucki, LemON, Sorry Boys oraz Fisz Emade Tworzywo, i  dostarczyli niezapomnianych wrażeń muzycznych. Piknik na FEST! 2024 w Poznaniu okazał się nie tylko doskonałą okazją do wspólnej zabawy, ale także do świętowania i refleksji nad ważnym jubileuszem.

29 czerwca uczestnicy będą bawić się na Polach Marsowych w Kaliszu.