Wakacje z KW – Kórnik

Wakacje z KW - Kórnik

Podróż pociągiem do Kórnika możecie zaplanować sprawdzając nasz rozkład jazdy. Natomiast po przybyciu do Kórnika spod stacji do centrum miasteczka najłatwiej dostać się autobusem Kombus. Odjazdy są skomunikowane z przyjazdami pociągów. W centrum witają już ławeczki, kawiarenki, lodziarnie i fontanna – wszystko to znajdziemy na kórnickim rynku.

 

Rynek w Kórniku stanowi miejsce spotkań, odpoczynku oraz rekreacji. W centralnym jego punkcie stoi neobarokowy Ratusz zbudowany w 1910 roku. Znajdują się tutaj też dwa wejścia na Promenadę im. Wisławy Szymborskiej. Nie każdy pamięta, że to właśnie w tej okolicy urodziła się polska noblistka. Zamknięcie Rynku stanowi neobarokowy Kościół pw. Wszystkich Świętych w Kórniku oraz trakt, który wiedzie prosto do kórnickiego Zamku.

 

Ławeczka Szymborskiej

 

Muzeum w kórnickim zamku można zwiedzać samemu lub z przewodnikiem, a także z nową aplikacją, którą bezpłatnie można pobrać na smartfon lub tablet. Wnętrza – choć przez muzealników przystosowane do zwiedzania – zaaranżowane są w taki sposób, żeby dać poczucie współczesnemu zwiedzającemu, że jego właściciele dopiero stąd wyszli

 

Zamek w Kórniku

 

Natomiast na terenie parku przyramkowego zlokalizowane jest Arboretum Kórnickie i jest dostępne jest dla zwiedzających przez cały rok. Arboretum to 30ha parku z jedną z najstarszych w kraju kolekcją roślin drzewiastych zarówno naturalnie występujących w naszym kraju, jak i obcego pochodzenia, oraz wyhodowanych odmian ozdobnych. Pełni funkcje naukowe, kulturalne oraz edukacyjnei turystyczne.

 

Arboretum kórnickie

 

W Kórniku zwiedzić można także zespół zabudowań folwarcznych położonych ok. 300 m od zamku. To niezwykle atrakcyjne miejsce położone nad jeziorem, na turystycznej, spacerowej trasie. Nieco dalej znajduje się Półwysep Szyja – najstarszy obszarem osadniczym w rejonie Kórnika. Gród obronny, którego ślady możemy obserwować po dzień dzisiejszy został zbudowany przez ojca Mieszka I – Siemomysła. znaleziska pochodzące z wykopalisk prowadzonych na grodziskach można obejrzeć w Izbie Pamiątek Regionalnych w Bninie.

W Kórniku każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Półwysep Szyja

 

Podziękowania za udostepnienie materiałów dla portalu kornik.travel/pl

Przejdź do góry strony
Przejdź do menu głównego


Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.