Informacje w zakresie przewozu dla podróżnych wymagających pomocy

Informacje w zakresie przewozu dla podróżnych wymagających pomocy

Stawiamy na nawiązywanie relacji z Osobami z niepełnosprawnościami i Osobami o ograniczonej sprawności ruchowej, do których należą osoby, które mają trudności w korzystaniu z pociągów i związanej z nimi infrastruktury, jak osoby na wózkach inwalidzkich;

 • osoby cierpiące na upośledzenie kończyn;
 • osoby mające trudności z chodzeniem;
 • osoby z dziećmi;
 • osoby z ciężkim lub nieporęcznym bagażem;
 • osoby starsze;
 • osoby niskiego wzrostu (w tym dzieci).
 • kobiety w ciąży;
 • osoby niedowidzące;
 • osoby niewidzące;
 • osoby niedosłyszące;
 • osoby głuche;
 • osoby z upośledzeniem w zakresie komunikacji (to znaczy osoby, które mają problemy z komunikowaniem się lub rozumieniem języka pisanego albo mówionego, w tym osoby z zagranicy, które nie znają języka miejscowego, osoby cierpiące na trudności w komunikacji, osoby
  z upośledzeniem funkcji czuciowych, upośledzeniem psychicznym lub intelektualnym);

Proponujemy informację w zakresie zaplanowania przejazdu oraz podczas samego przejazdu, edukację tzn. zapoznanie w zakresie bezpiecznego korzystania z dworca oraz pojazdu Spółki Koleje Wielkopolskie. Odpowiemy na pytania w zakresie ofert przejazdowych, zniżek, dostępnego taboru, dostępności strony internetowej, przejazdu indywidualnego lub grupowego, możliwości udzielenia pomocy przed, w trakcie, oraz po dotarciu na stację końcową. Poinformujemy o ofertach kulturalnych w których Koleje Wielkopolskie uczestniczą i na które podróżnych zapraszają.
Koleje Wielkopolskie starają się podejmować czynności, które mogą w pewnym stopniu usprawnić podróżowanie (nowoczesny tabor, szybkość przejazdu, konkurencyjna cena, miła i fachowa obsługa). Masz pytanie – napisz e-maila na: bezbarier@koleje-wielkopolskie.com.pl lub zadzwoń do nas na Infolinię 19 757 czynną całą dobę.

 

Podczas konferencji „Koleje regionalne i aglomeracyjne – doświadczenia i perspektywy” w Łodzi, z dniem  12.10.2018 r. Spółka Koleje Wielkopolskie przystąpiła do Programu Dostępność Plus. Przygotowanie i wdrożenie Programu Dostępność Plus, którego założeniem  jest min.  usunięcie barier infrastrukturalnych i prawnych, utrudniających życie między innymi Osobom starszym i Osobom z niepełnosprawnością jest oczekiwany przez naszych Podróżnych.

Wpisując się w powyżej opisane działania oraz te o którym można by jeszcze dużo wspomnieć, śmiało możemy być dumni z dużego zaangażowania Kolei Wielkopolskich

w tematy związane z dostępnością infrastruktury kolejowej  dla Osób z niepełnosprawnościami.

Realizacja zasady powszechnej dostępności i zapewnienia jak najwyższego poziomu obsługi klientów jest potrzebna. Dbałość o Pasażera jest jednym z podstawowych celów, jakie stawia przed sobą sektor transportu kolejowego.

 

Urząd Transportu Kolejowego wespół z Fundacją Polska Bez Barier zebrał przykłady dobrych praktyk obsługi Osób z niepełnosprawnościami w jednym opracowaniu do którego lektury zachęcamy nie tylko osoby prowadzące usługi dla pasażerów ale również samych pasażerów z niepełnosprawnościami, tak aby wiedzieli czego mogą oczekiwać i wymagać od przewoźnika.  Opracowanie ma za zadanie wyczulić nas wszystkich na różnorodność oczekiwań i potrzeb grup pasażerów.  „Niepełnosprawność stanowi w tym zakresie jedynie punkt wyjścia do rozważań na temat kompleksowego systemu obsługi wszystkich klientów i pasażerów” (Prezes UTK).

Dobre praktyki obsługi osób z niepełnosprawnościami:

https://www.utk.gov.pl/pl/dokumenty-i-formularze/opracowania-urzedu-tran/16159,Dobre-praktyki-obslugi-osob-z-niepelnosprawnosciami.html

Przejdź do góry strony
Przejdź do menu głównego


Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.