Instrukcja obsługi BIP

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) został stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej w postaci elektronicznej. Biuletyn ten składa się z witryn WWW, na których władze publiczne oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne udostępniają informacje publiczne wymagane przez polskie prawo.

Nawigacja oraz wyszukiwanie informacji

Strona podmiotowa Biuletynu Informacji Publicznej Kolei Wielkopolskich składa się z kilku podstawowych elementów ułatwiających poruszanie się po serwisie.

W lewym narożniku pod logo Spółki Koleje Wielkopolskie znajduję się odniesienie do strony głównej portalu BIP https://www.bip.gov.pl/ oraz strony głównej Kolei Wielkopolskich https://koleje-wielkopolskie.com.pl/.

W prawym górnym narożniku umieszczono pole wyszukiwania. W pole to należy wpisać szukany tekst, a następnie nacisnąć klawisz Enter, lub nacisnąć przycisk Szukaj. Zostanie wyświetlona lista znalezionych dokumentów i tematów odpowiadających kryteriom wyszukiwania.

Głównym elementem jest menu główne znajdujące się po prawej stronie. Menu podzielone jest na zakładki, które prezentują najważniejsze informacje dotyczące struktury i działalności Spółki Koleje Wielkopolskie. Ponadto określono tutaj zasady udostępniania informacji nie opublikowanych w BIP oraz redakcje serwisu BIP.

Po wybraniu konkretnej zakładki właściwa treść wyświetlana jest po lewej stronie.

Na dole każdej strony znajduje się lista zmian z informacjami o dacie i godzinie  publikacji oraz autorze dokumentu.

Załączniki w BIP

Część informacji publicznych udostępnionych w naszym Biuletynie posiada format załącznika w postaci pliku: pdf, jpg i inne. W celu otwarcia danego pliku lub zapisania go na dysku swojego komputera, należy kliknąć w podświetloną nazwę pliku i wybrać jedną z opcji okna dialogowego, jakie się pojawi na ekranie.Autor publikacji: Joanna Besterda
Data utworzenia: 20.01.2014 o 13:36
Data ostatniej modyfikacji: 13.01.2020 o 23:08
Autor modyfikacji: Joanna Besterda

Ilość odsłon: 2 224

Lista zmian:pokaż rejestrSzanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Ochrona Danych Osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.