Z cyklu „Wielkopolskie po Wielkopolsce” – Maki, zwiastuny lata RSS feed

Z cyklu „Wielkopolskie po Wielkopolsce” - Maki, zwiastuny lata

Niedaleko jednego z przejść kolejowych w Poznaniu, na nasypie przy Kopaninie można było zauważyć całe mnóstwo czerwonych barw. Po ostatnich deszczach zrobiło się tam jeszcze bardziej kolorowo.

Warto podejść bliżej, bo na tym nasypie zakwitło mnóstwo kęp maków. Są też i inne kwiaty, żółte, niebieskie, a także duże dmuchawce. Jednak prym wiodą maki. To kwiaty czerwca i zwiastuny nadchodzącego lata.

Pola zbóż z makami, chabrami i rumiankami, to przyjemne widoki. Prócz naturalnego piękna, wiele w nich spokoju. Czuje się wręcz zapach wsi, albo dzieciństwa, w każdym razie czegoś miłego. 

A te skąd się wzięły na tym nasypie kolejowym? Daleko stamtąd do pól. Za to są tu nieużytki, a na nich stawy powstałe po wydobywaniu niegdyś gliny.

Przy torach kolejowych nierzadko widuje się kwiaty. Może to świadczyć o tym, że ludzie na szlakach swoich wędrówek pozostawiali wiele różnych rzeczy. Przyroda dopełniła reszty.

Oto fotomigawki od Pana Janusza Świerczyńskiego. Galeria zamieszczona jest również na naszym profilu na Facebook-u.  Zachęcamy, abyście znaleźli podobne swoje miejsca.

Do zobaczenia na trasie!

 

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.