Wystawa „Człowiek i jego pasje” on line RSS feed

Wystawa "Człowiek i jego pasje" on line

        Od 8 maja w Galerii na Letnim w Poznaniu miała być prezentowana wystawa, – plon Konkursu Fotograficznego zorganizowanego w 2011 r. przez MDK w Turku. Niestety w związku z czasowym zamknięciem Dworca Letniego prezentacja wystawy przesuwa się w czasie.

        „Człowiek i jego pasje” – ogólnopolski konkurs fotograficzny zorganizowany w 2011 r. przez MDK w Turku. Na konkurs wpłynęło 162 prac 19 autorów. Jury pod przewodnictwem Zdzisława Orłówskiego przyznało główne nagrody: Annie Jakubowskiej z Gdańska, Wojciechowi Domagale z Kielc, Marcinowi Waliniakowi z Goliny i Filipowi Marandzie z Łodzi.

       Pierwszą nagrodą wyróżniliśmy pracę Anny Jakubowskiej „Na Orłowskim molo”. To przedziwna seria obrazów, przedstawiająca grupę ludzi miłośników pieszych wędrówek. Zdjęcia te przypominają wiejskie, zimowe sielanki niderlandzkiego mistrza Pietera Bruegla. Drugą nagrodę przyznaliśmy Wojciechowi Domagale za dwie fotografie związane z muzyką i majsterkowaniem. Ich atutem jest unikanie dosłowności poprzez posłużenie się detalem, symbolizującym sferę określonych zainteresowań i pasji. Trzecią nagrodę przyznaliśmy Marcinowi Waliniakowi, za pracę z zestawu o pasji obarczonej ryzykiem śmierci. Są też zestawy lub prace, które otrzymały wyróżnienia, a całość prac zakwalifikowanych do wystawy, tworzy ciekawą i różnorodną całość.
 
Zdzisław Orłowski (fragmenty ze wstępu do katalogu)

więcej : https://www.wbp.poznan.pl/fotografia/galeria-na-letnim/czlowiek-i-jego-pasje/#Cz%C5%82owiek%20i%20jego%20pasje

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.