Parada Parowozów w Twoim domu RSS feed

Parada Parowozów w Twoim domu

W związku z tym, iż tegoroczna Parada Parowozów nie może się odbyć, już dziś chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w seansie filmowym online, podczas którego wspominać będziemy ubiegłoroczną XXVI Paradę Parowozów. W sobotę 2 maja 2020 r. o godz. 13:30, czyli punktualnie w czasie, w którym planowano rozpoczęcie tego niecodziennego wydarzenia, odbędzie się internetowa premiera pełnowymiarowej wersji filmu dokumentującego ubiegłoroczną Paradę Parowozów.

 

Banner reklamujący premierę filmu online - Parada parowozów 2019

 

Trwający niemal godzinę materiał jest swoistym reportażem relacjonującym przebieg tej wyjątkowej w skali Europy, jednej z najbardziej popularnych w kolejowym świecie imprezy. W filmie uchwycone zostało wszystko to, co stanowi o wielkiej popularności organizowanych w Wolsztynie od wielu lat parad i jak magnes co roku przyciąga tu kilkadziesiąt tysięcy turystów z całego świata. Dzięki licznym ujęciom z drona oraz wnikliwemu oku kamery, z bliska będziemy mogli przyjrzeć się technicznym przygotowaniom parowozów do parady, przejazdom specjalnych pociągów RETRO, a także „wziąć udział” w najbardziej oczekiwanym, kulminacyjnym momencie wydarzenia – paradnym przejeździe lokomotyw przez wolsztyńską stację. W materiale nie mogło zabraknąć również relacji z towarzyszącego paradzie, odbywającego się po zmroku widowiska multimedialnego „Światło, para, dźwięk”, gdzie w świetle laserów, oparach dymu i pary, przy monumentalnej muzyce, swe piękno prezentują kolejno obracane na obrotnicy parowozy. Film jest ponadto opowieścią o (nie)zwykłej, codziennej pracy parowozowni, która jako ostatnia na świecie wciąż obsługuje planowe przewozy pasażerskie trakcją parową, w której niemal codziennie spotkać można buchający parą parowóz.

Premiera filmu odbędzie się:
– w sobotę 2 maja, godz. 13:30

Powtórki seansu:
– sobota 2 maja, godz. 20:00
– niedziela 3 maja, godz. 13:30 i 20:00

Bezpłatny dostęp do seansów możliwy będzie na stronie internetowej Parowozowni oraz profilu na portalu Facebook. Mamy nadzieję, że organizacja tak wyjątkowego w swej formie seansu będzie dla Państwa choćby namiastką tegorocznej, odwołanej Parady Parowozów.
Życzymy przyjemnego odbioru!

Szczegóły na www.parowozowniawolsztyn.pl
Facebook: www.facebook.com/ParowozowniaWolsztyn/

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.