Uruchomienie połączeń PKM do Rogoźna Wlkp., Wrześni i Gniezna RSS feed

Uruchomienie połączeń PKM do Rogoźna Wlkp., Wrześni i Gniezna

19 grudnia o godz. 13.30 w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania odbyło się uroczyste podpisanie kolejnych umów o udzielenie pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu na realizację zadania pn. „Wzmocnienie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze oddziaływania Aglomeracji Poznańskiej poprzez zwiększenie liczby połączeń kolejowych – dofinansowanie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM)”. W imieniu Województwa Wielkopolskiego umowę podpisał Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Dokumenty podpisane zostały również przez przedstawicieli Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego oraz przedstawicieli samorządów (powiatów i gmin) położonych na liniach z Poznania do Gniezna, Rogoźna i Wrześni.

Podpisanie umów o współfinansowaniu połączeń kolejowych funkcjonujących w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej jest niezbędne do uruchomienia połączeń w tym systemie na danej linii. Współfinansowanie przedsięwzięcia oparte jest na zasadzie solidaryzmu, czyli solidarnego udziału wszystkich samorządów położonych wzdłuż danej linii kolejowej w udzielaniu wsparcia finansowego Samorządowi Województwa Wielkopolskiego na pokrywanie kosztów części uruchamianych połączeń kolejowych.

Od początku stycznia, pociągi z logo PKM będą funkcjonować już na siedmiu z dziewięciu linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego. Obecnie w systemie PKM funkcjonują połączenia na liniach z Poznania do Grodziska Wielkopolskiego, Jarocina, Nowego Tomyśla, Wągrowca i Kostrzyna (część linii do Wrześni).Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.