Na MTP z Kolejami Wielkopolskimi RSS feed

Na MTP z Kolejami Wielkopolskimi

W listopadzie czekają nas kolejne ciekawe wydarzenia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zachęcamy do odwiedzenia MTP i przyjazdu pociągami Kolei Wielkopolskich:

Targi Hobby 16-17.11.2019:

Już 16 i 17 listopada 2019 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi HOBBY. Wydarzeniu przyświeca hasło „Z pasji się nie wyrasta”. Przekrój tematyczny wydarzenia jest nieograniczony i stale się poszerza. HOBBY to spotkanie pasjonatów, bez względu na wiek. Zaplanowane wydarzenie jest także kierowane do osób, które szukają nowego i ciekawego HOBBY lub chcą poszerzyć swoje horyzonty.

Misją Targów HOBBY jest edukacja, poprzez prezentację różnych pasji w atrakcyjny sposób, ale również zachęcenie do aktywności i spędzania czasu wolnego w trybie offline – bez urządzeń mobilnych jak smartfon, konsola czy ekran komputera. Tegoroczne targi obfitują w liczne atrakcje, które znajdą się w strefach tematycznych. W każdej z nich odbędą się pokazy, warsztaty, wystawy, atrakcje, zawody i turnieje. 

To tylko część stref i atrakcji, jakie znajdą się na HOBBY:

– Strefa Gier z Festiwalem Gier Planszowych GRAnat czy Wielkopolskimi Mistrzostwami Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich

– Strefa Kultury i Sztuki z przestrzenią od Estrady Poznańskiej, która zaprezentuje wystawę plakatów. Do tego warsztaty z występowania przed kamerą na tle prawdziwego green screena, wykorzystywanego w hollywoodzkich produkcjach

– Strefa Wyścigowa, gdzie odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa RC Drift RWD oraz Eliminacje Mistrzostw Polski Samochodów Zdalnie Sterowanych On-Road w skali 1:10. Oprócz tego, zawodowe tory wraz z pojazdami zostaną udostępnione szerokiej publiczności

– Strefy Escape Room z pokojami pełnych zagadek przygotowanymi m.in. przez The Bunkier

– Strefy Modelarstwa z wystawą od Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych, która od lat przyciąga fanów tego HOBBY z całej Polski oraz wystawą Modeli Pojazdów w skali 1:43, 1:87, 1:71, 1:43, 1:18 od Moto Show Miniatura

– Strefy Szycia z DIY (Do It Yourself) z warsztatami, niezliczoną liczbą stanowisk z maszynami do szycia oraz materiałami zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów

– Strefy Sportowej z Lech Poznań Football Academy, Poznańskim Centrum Akrobatyki, Poznań Longboard Crew, Poznań Capricorns (prezentującą grę Quidditch znaną z sagi Harry Potter) czy Aikido Kids Poznań

– Strefy LEGO z wystawą na powierzchni ponad 1000 mkw. od stowarzyszenia Zbudujmy To! czy pokazem premierowej makiety z serii Poznań w miniaturze klocków LEGO

Pełny program znajduje się na stronie www.hobby.mtp.pl

Targi Branży Kamieniarskiej Stone 20-23.11.2019:

Złap pociąg do świata kamienia i szkła

Widowiskowe pokazy, niecodzienne ekspozycje, spotkania z pasjonatami naturalnego kamienia i niezwykle plastycznego szkła- to czeka wszystkich planujących udział 20-23 listopada w targach Stone i Glass. To największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia dedykowane tym branżom. Usytuowanie Międzynarodowych Targów Poznańskich tuż przy dworcu głównym jest szczególnie dogodne dla podróżujących koleją.

 TARGI STONE & GLASS –  Piękno, które drzemie w surowej bryle

Nie ma drugiego miejsca w Polsce prezentującego tak szeroką ofertę nowoczesnych maszyn, urządzeń i akcesoriów stosowanych w przemyśle kamieniarskim czy szklarskim. To tutaj spotkają się producenci, dystrybutorzy i beneficjenci tych rozwiązań. Nie braknie też aspektu wizualnego. Szkło i kamień to wyjątkowo wdzięczny materiał nie tylko dla branżystów i budowlańców, ale także dla artystów, projektantów i pasjonatów.

– Główny trzon targów stanowią ekspozycje wystawców z Polski i zagranicy – producentów szkła, dystrybutorów kamienia  naturalnego, producentów i dystrybutorów maszyn oraz specjalistycznego sprzętu do cięcia i obróbki tych dwu materiałów. Wśród uczestników nie brakuje liderów branży, czołowych dostawców najnowocześniejszych technologii i rozwiązań. Nic więc dziwnego, że targi cieszą się dużą popularnością, a ekspozycję odwiedza rokrocznie ok. 5000 zwiedzających – mówi Marta Szydłowska, dyrektor targów Stone i Glass z Grupy MTP, która organizuje oba wydarzenia. Odwiedzający targi mogą być więc pewni, że poza merytorycznym i branżowym aspektem, prezentowane będą atrakcje, które zachwycają.

Witraże rodem ze Śniadania u Tiffany’ego

Podczas targów GLASS w specjalnie zaaranżowanej Strefie Pokazów szczególny nacisk w tej edycji zostanie położony na aspekt ekologiczny a konkretnie znaczenie recyklingu szkła w powstawaniu elementów artystycznych. Odwiedzający profesjonaliści oraz pasjonaci a także wszyscy zainteresowani wykorzystaniem szkła w sztuce będą mogli obejrzeć zdobienie szkła recyklingowego grawerowaniem, artystyczny recykling i upcykling szkła w technologii fusingu i termoformowania. Miłośnicy witraży także nie wrócą zawiedzeni. Będą mogli na żywo podziwiać powstawanie witraży Tiffany’ego z wykorzystaniem szkła odpadowego. Nie zabraknie także pokazów tworzenia witraży żywicowych i malowania na szkle.

Kamieniarska układanka, czyli pobaw się mozaiką jak w pracowni artystycznej

W czasie targów Stone na stoisku Pracowni Lubosza Karwata odbywać się będą warsztaty. W ich ramach zwiedzający będą mogli układać elementy abstrakcyjnych ptaków: koliber, jaskółka, gołąb.

Uczestnicy warsztatów będą układać mozaiki pod czujnym okiem Lubosza Karwata.

Na stoisku Pracowni Lubosza Karwata będzie można także zobaczyć wybrane realizacje mozaikowe wykonane przez artystę. Warsztatowicze dostaną jasne wytyczne, jak układać mozaiki i jakimi kamieniami je tworzyć tak, aby praca wyglądała atrakcyjnie.

Kiedy: 20 -23 listopada 2019

Gdzie: Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

Cavaliada 28.11-1.12.2019:

Cavaliada Tour jest jednym z najważniejszych wydarzeń jeździeckich w tej części świata. Z roku na rok rośnie jakość i ranga tego wydarzenia, a wraz z nią liczba zgłaszających się jeźdźców i koni. Cavaliada Tour to cykl imprez halowych, obejmujący swoim zasięgiem takie lokalizacje jak: Poznań, Lublin, Kraków i Warszawa. Serdecznie zapraszamy do pierwszej lokalizacji Cavaliada Tour 2019/2020, na Międzynarodowe Targi Poznańskie od 28 listopada do 1 grudnia 2019 roku.

Program Cavaliada Poznań obejmuje uwielbiane przez publiczność widowiskowe konkursy, takie jak: czwartkowe Wechta Venus vs Mars (kobiety kontra mężczyźni), piątkowy Halowy Puchar Polski WKKW- Lotto Eventing Tour oraz Potęgę Skoku, sobotnią Cavaliadę Future, szybki i niezwykle widowiskowy Speed & Music oraz Halowy Puchar Polski w Powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, a także niedzielny finał Ujeżdżenia i najważniejszy konkurs tej imprezy – Grand Prix Poznania o nagrodę PKO Banku Polskiego.

Cavaliada to nie tylko sportowe emocje, do dyspozycji zwiedzających przygotowaliśmy największe w Polsce Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, gdzie ponad 100 wystawców zaprezentuje swoją bogatą ofertę. Cavaliada to również bloki pokazowe przygotowane przez Polski Związek Hodowców Koni oraz Pawilon Polskiej Hodowli, gdzie zwiedzający na wyciągnięcie ręki poznają historię polskich  ras koni. W przerwach między konkursami zapraszamy do strefy gastronomicznej oraz przylegającej do niej strefy aktywnego wypoczynku. Zapalonych miłośników koni z pewnością zainteresuje strefa Meet The Stars – miejsce spotkań z ulubionymi zawodnikami. Więcej informacji na www.cavaliada.pl

Na Cavaliadę zaprasza organizator – Grupa MTP.Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.