MTP z Kolejami Wielkopolskimi RSS feed

MTP z Kolejami Wielkopolskimi

W październiku czekają nas kolejne ciekawe wydarzenia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – zachęcamy do odwiedzenia MTP i przyjazdu pociągami Kolei Wielkopolskich:

Zero Waste 11-12.10.2019

W dniach 11-12 października r. w Poznaniu odbędzie się czwarta edycja Targów Zero Waste – sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia. Wydarzenie jest jedną z inicjatyw podejmowanych w czasie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM. Organizatorzy (Fundacja alter eko, Little Greenfinity oraz Grupa MTP) przygotowali szereg atrakcji.

Główny celem tragów jest edukacja, promocja i upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów. Targi to całodniowe panele dyskusyjne i wykłady poświęcone tematowi zero waste w domu, pracy i w podróży. Są one doskonałą okazją do poznania prostych rozwiązań, które pomogą zredukować produkcję odpadów od zaraz. Tragom towarzyszą również warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z nagrodami zero waste i zbiórka elekroodpadów. Targi Zero Waste to przede wszystkim bogate grono wyjątkowych wystawców, którzy oferują  produkty i usługi zaprojektowane tak, by odpadów nie produkować i by wykorzystywać wtórnie to, co mogłoby stać się odpadem.

Targi Zero Waste to wyjątkowa impreza, organizowana jako zielony event, w myśl zasady: zaczynamy od siebie! Oznacza to, że podczas targów unikamy wytwarzania odpadów i dbamy o cenne zasoby przyrody. Wystawców i oferentów obowiązują zasady niestosowania opakowań jednorazowych oraz drukowanych ulotek, plakatów, folderów. Wszystkie drukowane materiały pochodzą z recyklingu a impreza promuje ideę współdzielenia, pożyczania i naprawiania.

Targi Zero Waste odbędą się w dniach 11-12 października (piątek – sobota) na Międzynarodowych Targach Poznańskich ul. Głogowska 18, 60-734 Poznań, Hala nr 1. Więcej na: www.targi-zerowaste.pl oraz wydarzeniu FB.

Poznań Game Arena 18-20.10.2019

Od 18 do 20 października Międzynarodowe Targi Poznańskie ponownie staną się centrum gamingowego świata. Wydarzenie organizowane przez Grupę MTP dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. 

Co czeka na uczestników Poznań Game Arena?

PGA jak zawsze dostarczy licznych atrakcji i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich miłośników gamingu. Program PGA wypełniony jest po brzegi premierowymi pokazami gier i sprzętu, turniejami e-sportowymi, spotkaniami z gwiazdami, konferencjami i konkursami z cennymi nagrodami.  Przez 15 lat wokół Poznań Game Arena udało się zbudować blisko półmilionową społeczność, zakochaną w grach
i  innych formach wirtualnej rozrywki. Oto, najważniejsze atrakcje, jakie czekają na uczestników w tym roku.

Pierwszy pokaz Cyberpunk 2077 w Polsce!

Na tę premierę wyczekują fani gier na całym świecie. Mimo że najnowsza produkcja CD-Projekt zadebiutuje na rynku dopiero w kwietniu 2020 roku, to już teraz bije rekordy zakupów wydania przedpremierowego.

Wszyscy odwiedzający tegoroczną edycję PGA będą mogli zobaczyć w akcji najnowszą produkcję CD PROJEKT RED, po raz pierwszy prezentowaną w polskiej wersji językowej. Pokazy będą prowadzone na żywo przez deweloperów gry
na stoisku Cyberpunk 2077 (hala 7A, pawilon 3).

Inauguracja Polskiej Ligi Esportowej

Podczas 14. już edycji PGA, która odbędzie się w dniach 18-20 października nastąpi oficjalne rozpoczęcie sezonu Jesień 2019 Polskiej Ligi Esportowej, a wraz z nim start Dywizji Mistrzowskiej w Counter Strike. Najlepsze drużyny w kraju będą miały okazję zaprezentować esport w obecności 80 000 entuzjastów rozrywki.

WarmUP PGA –  taką nazwę będzie nosić główna scena gamingowa, na której najlepsze polskie zespoły rozpoczną swoje zmagania w ramach jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Całe rozgrywki otrzymają ogromne doładowanie w postaci nowych tytułów – oprócz istniejących już dywizji CS:GO oraz League of Legends planowana są nowe dywizje m.in. w grę FIFA oraz Simracing.

Epic Game Music

Epic Game Music to wieczór muzyki epickiej z gier. To potężne symfoniczno – rockowe show, nie tylko dla miłośników muzyki z wirtualnego świata. Na scenie pod dyrekcją Adama Domurata wystąpi 80-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra z towarzyszeniem Chóru Akademickiego UAM (przygotowanie Beata Bielska). W repertuarze koncertu nie zabraknie legendarnych i kultowych soundtracków, sąsiadujących z wykonaniami przedpremierowymi z popularnych tytułów polskich i zagranicznych Zapraszamy na muzyczną podróż od Mario i Sonica, przez Dooma i Assasins Creed aż po Wiedźmina i God of War.

Czołowi przedstawiciele świata gier  – Ubisoft

Podczas poznańskich targów nie zabraknie czołowych graczy światowego rynku gier. Wśród nich jest m. in. Ubisoft – znany na całym świecie producent, który na swoim koncie ma takie tytuły jak chociażby Assassin’s Creed. Ubisoft planuje zaprezentować po raz pierwszy w Polsce na PGA Watch Dogs Legion. Lista atrakcji przygotowanych przez Ubisoft jest zdecydowanie dłuższa, a wśród nich największą rolę odgrywają oczywiście gry wyprodukowane przez to studio.

Coś dla miłośników konsoli Microsoftu

Na Poznań Game Arena firma Microsoft przygotuje dla odwiedzających strefę,
w której fani gamingu i nowych technologii będą mieli okazję wypróbowania najnowszych gier na Xbox One X – jedynej konsoli oferującej gry w prawdziwym 4K.

Strefa konsolowa obejmować będzie m.in. rozgrywki wieloosobowe w Gears 5, jak również liczne tytuły dostępne w abonamencie Xbox Game Pass, umożliwiającym dostęp do wydawnictw Xbox Game Studios takich jak Forza Horizon 4 i Minecraft, oraz katalogu ponad 300 gier światowych wydawców.

Nintendo kolejny raz na Poznań Game Arena

Wyjątkowy świat Nintendo, dziesiątki niespodzianek, a to wszystko na 90 konsolach gotowych do przetestowania najgorętszych produkcji, w tym Ring Fit Adventure, która zyska specjalną strefę przeznaczoną tylko dla tej gry. To w niej możesz spełnić swoje pragnienie stania się lub pozostania fit. Nie zabraknie też produkcji autorstwa twórców niezależnych jak i przedpremierowych tytułów. Przekrój dostępnych gier będzie wyjątkowo szeroki jak nigdy wcześniej w historii.

Przedpremierowe tytuły w strefie Koch Media

Tylko na Poznań Game Arena możliwość przedpremierowego przetestowania dwóch tytułów od Koch Media.

W strefie PC, której partnerem został Razer, zaprezentowane zostaną w formie grywalnej dwie niezwykle interesujące gry z katalogu premier Koch Media na przyszły rok.
Iron Harvest to strategia czasu rzeczywistego osadzona w alternatywnym świecie 1920+ inspirowanym dziełami Jakuba Różalskiego, a Wasteland 3
to postapokaliptyczne, wysokobudżetowe cRPG Briana Fargo i studia inXile Entertainment.

Ponadto w strefie pojawią się najnowsze wyścigi samochodowe GRID oraz F1 2019, stworzone przez znane brytyjskie studio Codemasters, którego gier Koch Media jest wyłącznym dystrybutorem.

Stanowiska do testów będą oferować niespotykany komfort dla odwiedzających, dzięki zaangażowaniu partnerów sprzętowych, PlayStation oraz Logitech. Wszystkie stanowiska wyścigowe zostaną wyposażone w profesjonalne fotele Playseat oraz kierownice Logitech G29, a gry będą prezentowane w 4K na konsolach PlayStation

4 Pro i 47-calowych telewizorach Sony.

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez Koch Media Poland. Oprócz możliwości zagrania w najnowsze tytuły, będzie można na stoisku oraz scenie głównej PGA spotkać się z twórcami gier i wziąć udział w dziesiątkach konkursów z nagrodami.

Co istotne, firma Koch Media zadbała też oczywiście, aby stanowiska z grami były oznaczone zgodnie z klasyfikacją PEGI, a prezentowane na nich treści odpowiednie dla wieku odwiedzających.

Twórcy niezależni ponownie pojawią się na PGA

W kilku słowach dla niewtajemniczonych – strefa Indie Games to miejsce, gdzie swoje cyfrowe działa prezentują twórcy niezależni. To dzięki nim każdego roku strefa Indie Games jest tak wyjątkowa. Deweloperzy prezentujący się w tym miejscu na PGA prześcigają się w pomysłach na projekty, w których to grywalność i frajda odgrywają decydujące znaczenie. Z każdą edycją rośnie także poziom prezentowanych produkcji. Wraz z poziomem zwiększa się zainteresowanie samą strefą. Niesłabnąca popularność sprawia, że pawilon, w którym prezentowane są dzieła twórców niezależnych jest
po brzegi wypełniony zwiedzającymi.

Poznań Sport Expo 18-20.10.2019

W dniach 18-20 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Poznań Sport Expo – projektu dla miłośników sportów biegowych i wszystkich tych, którzy lubią aktywnie formy spędzania czasu.

Tradycyjnie ekspozycję utworzą producenci i dystrybutorzy odzieży sportowej, butów, suplementów diety, sprzętu  sportowego czy odżywek. Będzie więc można zapoznać się z najnowszymi kolekcjami na sezon jesień-zima, a co najważniejsze dokonać zakupów i wyposażyć się tak, aby bieganie sprawiało jeszcze większą przyjemność.

Podczas zbliżającej się edycji Poznań Sport Expo gośćmi specjalnymi targów będą Marcin i Julita Dziekan, którzy przez całą sobotę będą prowadzić treningi z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz z wykorzystaniem taśm minibands i rollerów.  Co więcej, będą to treningi krótkie, intensywne – takie, na który każdy może sobie pozwolić, bo o to właśnie chodzi, by pokazać, że nawet będąc zapracowanym można wygospodarować trochę czasu dla siebie, który przyniesie efekt w postaci dobrej kondycji i ładnego ciała.

Do pracy nad sobą, do aktywności fizycznej najbardziej motywują nas inni. Dlatego podczas targów Poznań Sport Expo nie zabraknie niezwykłych gości, których historie będą inspirować, zachęcać do dawania z siebie 100% i pokonywania własnych słabości. W gronie tym m.in. Natalia Wodyńska-Stosik, autorka bloga trimama.pl, promująca zdrowy i aktywny styl życia, poprzez sport – szczególnie triathlon. Natalia pokonała guza mózgu i po udanej operacji zaczęła uprawiać triathlon. Swoim doświadczeniem ze startów, ale i z codzienności dzieli się w social mediach, ale jest także blisko swoich fanów i w każdy niedzielny poranek budzi Gdańsk na wspólnych treningach marszobiegowych. To będzie spotkanie pełne pozytywnej energii dla wszystkich, którzy szukają inspiracji, a nie wymówek i chcą prowadzić zdrowy tryb życia, ale brakuje im odwago do zmian.

Podczas jesiennej edycji Poznań Sport Expo będzie można wziąć również udział w prelekcjach przygotowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.  To będą spotkania z pasjonatami sportu, którzy mają silną motywację i wiedzą jak ją pobudzać, by pokonywać własne słabości.
W programie także porady dietetyka i fizjoterapeuty.

Tradycyjnie, zwieńczeniem targów będzie maraton poznański. W tym roku będzie to jubileuszowa edycja tego wyjątkowego w kalendarzu poznaniaków wydarzenia, a jubileusz zobowiązuje, dlatego Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji szykują specjalne atrakcje dla uczestników targów oraz dotychczasowych biegów. Szczegóły już wkrótce. Pewne jest natomiast to, że 20 października ulicami Poznania pobiegnie 7000 osób. Dla wielu z nich będzie to życiowe wyzwanie. Tych, którzy nie biegną gorąco zachęcamy do kibicowania.

Viva Seniorzy 25-26.10.2019

W dekadę Międzynarodowe Targi Poznańskie, wspólnie z partnerami Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej zbudowały największe w Polsce targi produktów i usług dla seniorów. Co roku seniorzy z Poznania, Wielkopolski i województw ościennych mają możliwość uczestnictwa w targach i towarzyszącym im atrakcyjnym programie wydarzeń edukacyjnych, ogólnorozwojowych, sportowych i kulturalnych.

Jubileuszowa edycja targów VIVA SENIORZY! odbędzie się w dniach
25-26.10.2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. w pawilonie nr 3, przystosowanym do osób starszych i o ograniczonej sprawności ruchowej. Wydarzenie będzie podzielone na cztery bloki tematyczne: aktywność, blok w którym zaprezentowane będą zagadnienia związane z turystyką, klubami seniora, a także urodą i stylem, zdrowie, prezentacja produktów i usług dostosowanych do potrzeb seniora, wiedza – część poświęcona edukacji i rozwojowi, a także blok dedykowany otoczeniu, który podejmuje tematykę infrastruktury, bezpiecznego domu, a także spraw związanych z pomocą w życiu codziennym.

W tym roku do partnerów wydarzenia dołącza firma Herbapol Poznań, która świętuje swój piękny jubileusz 150-lecia istnienia. Od kilku lat targi wspiera także Caritas Polska. W tym roku zorganizują podczas targów warsztaty i szkolenia min. z obsługi komputera, smartfona, a także lekcje języków obcych. Program przewiduje również zajęcia związane z aktywnością fizyczną i tańcem, strefę gier, warsztaty ogrodnicze i zielarskie, strefę kosmetyczną, warsztaty kulinarne. Dzięki współpracy z Teatrem Muzycznym, odpowiedzialnym za przygotowanie części artystycznej targów odbędą się również występy znakomitych gości Grażyny Brodzińskiej i Haliny Frąckowiak.

Szczegóły: www.vivaseniorzy.pl

Retro Motor Show 25-27.10.2019

Już 25-27 października w stolicy Wielkopolski odbędzie się prawdziwe święto dla pasjonatów zabytkowej motoryzacji – Targi Retro Motor Show 2019. Na zwiedzających będą czekać wyjątkowe perły klasycznej motoryzacji pochodzące z minionych epok.

Podczas ekspozycji będzie można obejrzeć zarówno samochody zabytkowe oraz youngtimery prezentowane m.in. przez kluby motoryzacyjne, stowarzyszenia a także firmy i wystawców indywidualnych. Pięknie zaaranżowane stoiska nawiązujące do dawnych lat, z których pochodzą pojazdy stworzą wyjątkowy klimat wydarzenia, przenosząc zwiedzających w podróż do czasów, w których słowo piękno było zawsze kojarzone z motoryzacją.

Spotkaj się z firmami i pasjonatami, którzy chętnie podzielą się swoim branżowym doświadczeniem związanym z renowacją pojazdów i zaraź się pasją do klasycznej motoryzacji odwiedzając targi Retro Motor Show w Poznaniu!Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.