Zaproszenie na wernisaż – 31.08.19 Galeria na Letnim RSS feed

Zaproszenie na wernisaż - 31.08.19 Galeria na Letnim

Od 26 sierpnia w Galerii na Letnim będzie można oglądać kolejną wystawę przygotowaną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu –

fotografie Pawła Krymarysa pt.: „Na kolejowym szlaku”

Paweł Krymarys – fotograf, członek kaliskiego stowarzyszenia fotograficznego „Poza Kadrem”. Miłośnik kolei, którą podróżuje po Polsce zwiedzając nie tylko ciekawe tereny ale i te które z pozoru wydają się szare. Zwolennik hasła „Wsiąść do pociągu byle jakiego….” Miłośnik gór i poezji śpiewanej. Fotografując stacje i pociągi chce pokazać przemijalność i to co zmienia się na torach i w ich otoczeniu przypominając że to podróż i zmiana jest esencją życia. Samą fotografią zatrzymuje chwile równie ulotne i delikatne a jednak dla tak wielu znaczące.

„Ktoś kto kocha kolej, nigdy nie przejdzie obojętnie obok stojącego przy składzie, pozornie uśpionego elektrowozu. Wyciszonym na zewnątrz szumem wirujących przetwornic – które nieustanną pracą dają przyjemny chłód silnikom trakcyjnym – oznajmia otoczeniu, że w każdej chwili gotów jest drgnąć i jak koń spięty ostrogami z coraz większym impetem pociągnąć za sobą w dal sznur wagonów.”

Dariusz Dołubizno „Maszynista” Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.