Poznań – Kalisz. Już od 9 grudnia – Kolejami Wielkopolskimi RSS feed

Poznań – Kalisz. Już od 9 grudnia – Kolejami Wielkopolskimi

Nie daj się zakorkować! Pociągami Andrut i Calisia z Kalisza do Poznania –  131 km – 87 min. Wielkopolskie łączą Wielkopolskę.

Koleje Wielkopolskie samorządowy operator przewozów pasażerskich, już od 9. grudnia uruchamia nowe połączenia z Poznania do Kalisza. Warto podkreślić, że jest to już jedenasta linia jaką w swojej ofercie posiada przewoźnik.

Trasa licząca 131 km będzie obsługiwana przez 2 pary pociągów, pozwoli skomunikować dwa największe miasta w Wielkopolsce, które łączy znacznie więcej niż odległość. „Calisia” i „Andrut”, bo tak nazywać się będą pociągi obsługujące nowe połączenia, to nie tylko przywołanie dość oczywistych skojarzeń, ale także efekt rozstrzygnięcia konkursu, którego uczestnicy-  mieszkańcy i najpewniej przyszli pasażerowie, w ten właśnie sposób wyrazili swoją aprobatę dla inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Kolei Wielkopolskich. Warto podkreślić, że zwiększony w okresie przedświątecznym ruch samochodowy, powinien być dobrym testem dla tych połączeń, które są połączeniami przyspieszonymi i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pasażerów.

Do przewozu zostanie delegowany zmodernizowany wg nowych standardów tabor, co z pewnością wpłynie na podejmowane decyzje przy wyborze środka transportu.

Koszt przejazdu dla biletu jednorazowego to 23,60 zł w jedną stronę, studenci zapłacą 11,56 zł, z kolei seniorzy korzystający z oferty Bilet 60+ będą mogli wybrać się w podróż płacąc 17,70 zł (planowany rozkład jazdy poniżej).

 

Kalisz (5:13) – Poznań Gł. (6:39) Poznań Gł. (16:34) – Kalisz (18:06)

Kalisz (20:04) – Poznań Gł. (21:32) do Gniezna 22:27

Poznań Gł. (21:30) – Kalisz (22:56)

 

Zachęcamy do śledzenia naszych działań, zapoznania się z ofertami promocyjnymi, o których będziemy informować za pośrednictwem lokalnych mediów i naszej strony www.koleje-wielkopolskie.com.pl .Korzystnie, szybko i wygodnie, wozimy wszystkich zabieganych i tych co wiedzą czym jest relaks. Koleje Wielkopolskie – sprawdzony partner w każdej podróży.Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.