Międzynarodowy projekt „Naszą koleją w przyszłość” RSS feed

Międzynarodowy projekt „Naszą koleją w przyszłość”

W ramach programu „Naszą koleją w przyszłość”, Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu oraz OKTT (Odessa College of Transport Technologies) dokonały wymiany uczniowskiej – najpierw polscy uczniowie spędzili kilka dni w Odessie, po czym uczniowie z Ukrainy przyjechali na kilka dni do Polski.

Tematyką projektu jest przyszłość kolei, a jego głównym celem ukazanie zawodu kolejarza jako przyszłościowego zawodu w świetle nowoczesnych technologii i rozwiązań. Wspólne działania projektowe odbyły się w Odessie i Poznaniu, podczas których uczniowie mieli możliwość lepiej poznać nie tylko branżę kolejową kraju partnera, ale również jego kulturę.

W dniu 5.10.2018 w piątek o godzinie 7:52 wyruszyliśmy pociągiem Kolei Wielkopolskich do Wolsztyna. Grupa składała się z 30 osób – 26 uczniów i 4 opiekunów. Na miejscu wspólnie zwiedziliśmy Parowozownię Wolsztyn. Następnie pojechaliśmy do Zbąszynka – oczywiście również naszym pociągiem, gdzie uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym zajmuje się nasza Spółka i zwiedzić halę napraw zlokalizowaną na terenie Punktu Naprawczo-Serwisowego. Przedstawiciele Spółki opowiedzieli o tym, jak różnorodne zawody wykonują pracownicy Kolei Wielkopolskich i jak odpowiedzialna jest praca każdego z nich. Zobaczyły jak wygląda praca maszynisty, kierownika pociągu i pracowników różnorodnych warsztatów w Hali Napraw.

Po południu wróciliśmy pociągiem do Poznania. Przy okazji, podczas postoju pociągu uczniowie mieli możliwość wejścia do kabiny maszynisty. W Poznaniu uczestnicy wycieczki udali się do Dyspozytury Kolei Wielkopolskich, gdzie usłyszeli o specyfice pracy, która również jest kluczowa do realizacji kursowania pociągów każdego dnia.

Jesteśmy pewni, że uczestnictwo w takiej wycieczce posłuży do upowszechniania szerokich możliwości tych ciekawych zawodów tak, aby zachęcać młode pokolenia do wybierania kierunków kolejowych.

Projekt został sfinansowany ze środków programu „Polsko – Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży”.

 

Poniżej kilka zdjęć autorstwa pana Stanisława Stawnego. 

cofWyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.