Przesiądź się i jedź… RSS feed

Przesiądź się i jedź…

Pod takim hasłem w dniach 15 – 22 września odbywać się będzie w Poznaniu i Wielkopolsce, kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (dalej ETZT).

„Przesiądź się i jedź” to darmowy przejazd Kolejami Wielkopolskimi jednej osoby na jednym dowodzie rejestracyjnym w obrębie Wielkopolski w dniu 21 września. (Pasażerowie, którzy wybierają się w dłuższą podróż są zobowiązania pokryć różnicę przejazdu pociągiem od granicy województwa do miejsca docelowego po za Wielkopolską)

11 września na dziedzińcu poznańskiego magistratu odbyła się konferencja prasowa promująca to wydarzenie. Wśród jej uczestników nie zabrakło przedstawicieli instytucji będących organizatorami bądź partnerami tego wydarzenia. Koleje Wielkopolskie były reprezentowane przez Marka Nitkowskiego, Członka Zarządu.

„Zachęcamy do przejazdów pociągami Kolei Wielkopolskich i POLREGIO”  – powiedział Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. „Już w piątek 21 września zarówno w Poznaniu jak i w obrębie Województwa Wielkopolskiego będzie obowiązywała możliwość przejazdu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Będzie można dojechać do stolicy Wielkopolski i przesiąść się na tramwaj lub autobus na liniach ZTM. Liczę, że wiele osób zostanie z nami na dłużej” – dodaje Wojciech Jankowiak.

Jak podkreślił Maciej Wudarski zastępca Prezydenta Poznania „W tym roku chcemy zwrócić uwagę na możliwość korzystania z różnych środków transportu nie tylko w Poznaniu, ale i po całej aglomeracji poznańskiej”.

Zrównoważony ekologiczny transport czy multimodalność to już nie tylko slogany, ich stała obecność w języku potocznym oraz w koncepcji budowania wizerunku i strategii działania Kolei Wielkopolskich, jest dostrzegalna od dłuższego czasu. Dobrym tego przykładem jest projekt Bus – Tramwaj –Kolej. W tym duchu po raz kolejny jesteśmy partnerem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a nasi pasażerowie mają szansę stać się jego aktywnymi uczestnikami.

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.