15 lipca 2018 r. – powrót pociągów na tory między Wrześnią a Koninem oraz dalsze prace modernizacyjne RSS feed

15 lipca 2018 r. - powrót pociągów na tory między Wrześnią a Koninem oraz dalsze prace modernizacyjne

Z dniem 15 lipca 2018 roku rozpoczyna się kolejny etap projektu przygotowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pn.: „Modernizacja linii kolejowej E-20 na odcinku Warszawa – Poznań – pozostałe roboty – odcinek Sochaczew – Swarzędz”. Po roku funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej pociągi wracają na tory pomiędzy Wrześnią a Koninem, a wyłączony z ruchu zostanie kolejny odcinek linii: Konin – Kutno. Przerwa w ruchu pociągów pomiędzy Koninem a Kutnem potrwa od 15 lipca 2018 r. do czerwca 2019 r.

W celu zminimalizowania niedogodności komunikacyjnych dla podróżujących, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Koleje Wielkopolskie podejmą się organizacji transportu zastępczego. Usługa autobusowego przewozu osób na trasie Konin – Kutno w ramach zast6ępczej komunikacji autobusowej będzie realizowana w dni robocze i wolne od pracy. Autobusy zastępcze będą posiadały oznaczenia na tablicach elektronicznych oraz dodatkowe boczne tablice relacyjne ze wskazaniem kierunku jazdy.

 • Autobusy rozpoczynające kursy w Koninie będą odjeżdżały z placu przy stacji kolejowej Konin;
 • Autobusy rozpoczynające kursy w Kutnie będą odjeżdżały również z placu przy stacji kolejowej Kutno.

 

Rozkład jazdy pociągów spółki Koleje Wielkopolskie na linii
Poznań – Kutno – Poznań:

Poznań – Konin – Kutno/Kutno – Konin – Poznań (plik PDF) ważny od dnia 15 lipca 2018

 

Poniżej najważniejsze informacje dotyczące przewozu podróżnych na odcinku Konin – Kutno:

 1. 1. Pracownik obsługi w autobusie komunikacji zastępczej dokonujący sprzedaży biletu przyjmuje należności wyłącznie w formie gotówkowej (PLN).

 2. 2. Bilety na przejazd/przewóz należy nabywać od i do stacji kolejowej (na dotychczasowych zasadach).

 3. 3. W autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości przewozu rowerów.

 4. 4. Pasażerowie zobowiązani są wejść do pojazdu przednimi drzwiami oznaczonymi napisem „WEJŚCIE”, wysiadać natomiast mogą wszystkimi drzwiami w pojeździe za wyjątkiem pierwszych znajdujących się od strony kierowcy autobusu. Nie dotyczy osób niepełnosprawnych, wsiadających do pojazdu z wózkiem dziecięcym lub inwalidzkim oraz innych uzasadnionych przypadków.

 5. 5. W przypadku posiadania dużego bagażu ręcznego, Podróżny powinien zgłosić się do kierowcy na przystanku początkowym z takim wyprzedzeniem, uwzględniającym czas na dokonanie niezbędnych czynności, np. wniesienie i zabezpieczenie bagażu, aby umożliwić planowe (zgodne z rozkładem jazdy) uruchomienie pojazdu.

 6. 6. Podróżny może nabyć bilet na przejazd/przewóz przed rozpoczęciem przejazdu w jednym z dostępnych kanałów sprzedaży biletów: w kasach biletowych Przewoźnika oraz w wybranych kasach innych przewoźników, w Stacjonarnych Automatach Biletowych, przez Internet za pośrednictwem systemu IKW, przez telefon komórkowy za pośrednictwem systemu SkyCash.

 

Szczegółowy opis wszystkich przystanków zastępczej komunikacji autobusowej zamieszczamy poniżej:

 

 • Konin – dworzec kolejowy.
 • Kramsk I – przystanek w ciągu drogi woj. nr 266 w miejscowości Kramsk przy Szkole Podstawowej i przy ul. Słonecznej
 • Kramsk II – przystanek w miejscowości Wysokie przy skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą lokalną łączącą miejscowość Wysokie z Milinem
 • Budki Nowe – przystanek przy stacji kolejowej
 • Koło – przystanek przy stacji kolejowej
 • Barłogi – przystanek w ciągu drogi krajowej nr 92, przy skrzyżowaniu z drogą lokalną w kierunku miejscowości Zabłocie
 • Kłodawa I – przystanek w ciągu drogi woj. 263, w miejscowości Kłodawa przy ul. Dąbskiej 30
 • Kłodawa II – przystanek przy stacji kolejowej (dotyczy autobusów kończących i zaczynających bieg na stacji Kłodawa);
 • Turzynów – przystanek w ciągu drogi krajowej nr 92, w miejscowości Chodów
 • Krzewie – przystanek w miejscowości Krośniewice, przy skrzyżowaniu ul. Łęczyckiej z ul. Przemysłową
 • Nowe Kutnowskie – przystanek w ciągu drogi krajowej nr 92, przy skrzyżowaniu z drogą lokalną w kierunku miejscowości Nowe oraz Szubina
 • Kutno – przystanek MZK – 150m od Dworca PKP, ul. 3 maja;

 

Czas przejazdu Zastępczej Komunikacji Autobusowej na odcinku Kutno – Konin to ok. 124 minuty.Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.