Podsumowanie roku 2017 RSS feed

Podsumowanie roku 2017

Miniony rok 2017 był dla nasz czasem zarówno wyzwań, jak i sukcesów. Największym sprawdzianem był rozpoczęty w czerwcu remont trasy kolejowej Poznań – Warszawa (E-20), co oznaczało zamknięcie odcinka linii dla ruchu pociągów. Przygotowanie się do wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej wiązało się m.in. z wieloma godzinami spędzonymi w drodze, w celu jak najlepszego wyznaczenia nowych postojów. Specjalnie dobrane zespoły pracowników musiały też opracować całkiem nowe rozkłady jazdy, uwzględniające przejazdy autobusami. Ponad półroczne doświadczenie prowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej pozwoliło nam stworzyć model dostosowany do jak największej grupy pasażerów podróżujących na tym odcinku. Jednocześnie, na bieżąco analizując sytuację, możemy ciągłe usprawniać działania i coraz bardziej elastycznie reagować na napływające uwagi.

Mimo tak poważnej próby, z satysfakcją możemy oznajmić, że w 2017 roku ponownie ponad 8 milionów pasażerów wybrało podróż z Kolejami Wielkopolskimi. Wykonana praca eksploatacyjna w 2017 roku osiągnęła imponujący wynik 4 486 246 poc-km.

Poprzedni rok to również nowe osiągnięcia wynikające z owocnej współpracy w dziedzinie rozwoju transportu aglomeracyjnego. Koleje Wielkopolskie od początku funkcjonowania propagują łączenie różnych środków transportu. Z tym przesłaniem wiąże się rozszerzenie obszaru obowiązywania oferty BUS-TRAMWAJ-KOLEJ do około 50 kilometrów od Poznania Głównego.
Kolejną decyzją, która została przyjęta z wielkim entuzjazmem, było przywrócenie po trzech latach regularnie kursujących pociągów prowadzonych trakcją parową. Pociągi te pojawiły się w rozkładzie jazdy od 15 maja 2017 roku na trasach z Wolsztyna do Leszna oraz z Wolsztyna do Poznania. Pamiętając o miłośnikach historii, nie zaniedbujemy też przyzwyczajonych do wygody i szybkiego podróżowania. W drugiej połowie roku wraz z naszymi pasażerami przywitaliśmy 5 pojazdów EN57 AL., które wcześniej przeszły gruntowną modernizację. Komfort podróżowania tymi pojazdami podróżni ocenili bardzo pozytywnie.

Od sierpnia dostępny jest kolejowy „Wspólny Bilet Samorządowy” – pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych, które ma zachęcić mieszkańców Polski do jeszcze większego korzystania z podróży pociągami i ułatwić im przemieszczanie się pomiędzy regionami. Bilet uprawnia do przejazdów we wszystkich pociągach uruchamianych przez przewoźników: Koleje Mazowieckie, Warszawską Kolej Dojazdową, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Arrivę, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

W październiku Koleje Wielkopolskie uczestniczyły w 12. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO. Organizowane w cyklu dwuletnim spotkanie branży kolejowej jest drugą największą tego typu imprezą w Europie. Wspólnie z innymi spółkami samorządowymi promowaliśmy Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych. Nasze stoisko cieszyło się ogromną popularnością, a odbyte spotkania biznesowe z pewnością zaowocują w przyszłości wspólnymi projektami z korzyścią dla pasażera. Jednocześnie, podczas odbywających się targów, Koleje Wielkopolskie otrzymały wyróżnienie w konkursie Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie.

1 listopada 2017 roku wprowadziliśmy także nową ofertę specjalną – tym razem wychodząc naprzeciw seniorom. Z oferty „Bilet 60+” mogą skorzystać osoby, które ukończyły 60 rok życia. Nowa oferta pozwala na uzyskanie ulgi 25% na bilet jednorazowy oraz 10% ulgi na bilet okresowy.

Omawiany rok przyniósł również kolejne wyróżnienie, jakim jest tytuł Najwyższa Jakość Quality International 2017. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii Services Srebrnym Godłem QI, nagrodzone zostały Usługi pasażerskie.

Grudzień 2017 roku otworzył nowy rozdział w naszej działalności, związany z uruchomieniem połączeń z Poznania przez Ostrów Wlkp. do Kępna oraz z Poznania przez Jarocin do Krotoszyna.

Zdajemy sobie sprawę, że najtrudniej jest zachować raz wypracowaną jakość, jednak nasze działania od kilku lat potwierdzają, że nawet pomimo utrudnień na jakie napotyka branża kolejowa, dzięki zaangażowaniu i konsekwencji utrzymujemy wysoki poziom świadczonych usług.Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.