Minął pierwszy tydzień funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Konin – Poznań RSS feed

Minął pierwszy tydzień funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Konin – Poznań

12 czerwca rozpoczęła się realizacja dużego projektu PKP Polskich Linii Kolejowych – modernizacja odcinka linii kolejowej E-20. Dla naszych podróżnych wiązało się to z uruchomieniem zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Konin – Poznań. Aby ta zmiana przebiegła w sposób jak najmniej ingerujący w codzienne podróże do i z Poznania, jeszcze przed zamknięciem linii kolejowej, dystrybuowaliśmy ulotki oraz broszury w szczegółowy sposób opisujące przebieg zastępczej komunikacji autobusowej.

Pierwszy tydzień funkcjonowania nowych zasad przewozu na tym odcinku był dużym wyzwaniem zarówno dla nas, jak i dla podróżnych. Staraliśmy się zapewnić maksimum informacji potrzebnych do odbycia podróży w sprawny i bezproblemowy sposób, biorąc pod uwagę sytuację, w której postawiła nas PKP PLK.
Od 8 do 14 czerwca w holu dworca głównego Poznaniu funkcjonował punkt informacyjny, gdzie specjalnie dedykowani pracownicy udzielali podróżnym informacji. Stanowisko było czynne aż do godziny 22:00 każdego dnia. Również w Koninie oraz Wrześni, czyli w głównych punktach przesiadkowych z pociągu do autobusów zastępczych, mogą Państwo uzyskać odpowiedzi na bieżące pytania – nasi informatorzy mobilni są nadal do Państwa dyspozycji na tych stacjach.

 

Punkt informacji w holu dworca Poznań Główny - powiększ zdjęcie

 

Zdajemy sobie sprawę, że w początkowej fazie przedsięwzięcia pytań pojawia się wiele, dlatego cieszymy się, że możemy zapewnić bieżącą informację dla podróżnych, którzy wcześniej nie mieli możliwości uzyskać niezbędnych informacji lub dla tych, którzy poszukiwali wyjaśnienia wątpliwości związanych z podróżą.

Chcemy również uspokoić wszystkich, którzy będą potrzebowali pomocy podczas podróży, w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Już pierwszego dnia funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej mieliśmy okazję sprawdzić się w sytuacji przejazdu osoby niepełnosprawnej. Dysponujemy niskopodłogowymi autobusami zastępczymi oraz przede wszystkim, gotową do pomocy kadrą pracowników, tak więc wszystko przebiegło sprawnie. Przypominamy jednak, że przejazd osoby niepełnosprawnej za każdym razem należy zgłosić 48 godzin wcześniej, aby na każdym etapie podróży nasi pracownicy byli przygotowani do udzielenia pomocy.

W dniach 17-18 czerwca byliśmy również obecni w Koninie podczas obchodów Dni Konina. Na miejscu nasi pracownicy również służyli informacją odnośnie wszelkich kwestii związanych
z modernizacją linii kolejowej Poznań – Września – Konin – Kutno, funkcjonowaniem zastępczej komunikacji autobusowej oraz aktualnego rozkładu jazdy.

 

Stoisko promocyjne Kolei Wielkopolskich podczas Dni Konina - powiększ zdjęcie

Stoisko promocyjne Kolei Wielkopolskich podczas Dni Konina - powiększ zdjęcie

 

Elastycznie reagujemy na bieżącą sytuację i staramy się również skracać łączny czas przejazdu autobusem i pociągiem na odcinku Poznań – Konin poprzez dostosowanie czasu na przesiadkę do faktycznych potrzeb. Zdajemy sobie sprawę, że w kwestii przejazdu, im szybciej tym lepiej, dlatego w przypadku autobusów zastępczych jadących bezpośrednio z Września do Konina na przesiadkę przeznaczamy 5 min.

Kolejne spostrzeżenie i jednocześnie sugestia do naszych podróżnych dotyczy połączenia bezpośredniego z Poznania do Konina po godzinie 16:00. W zastępczej komunikacji autobusowej jadącej bezpośrednio do Konina odnotowujemy bardzo dużą frekwencję pasażerów. Aby uniknąć sytuacji, gdy dla części podróżnych nie wystarczy miejsca, proponujemy skorzystać
z alternatywnego połączenia pociągiem o 16:12 z Poznania do Wrześni, gdzie nastąpi przejście na skomunikowany autobus zastępczy.Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.