Jubileuszowa XXV edycja Blues Expressu RSS feed

Jubileuszowa XXV edycja Blues Expressu

Miłośnicy bluesa i kolei mogą już kupować bilety na Blues Express, którym pojadą do Zakrzewa na bezpłatny festiwal gromadzący wybitnych muzyków bluesa z całego świata. Koleje Wielkopolskie zapraszają na pokład Blues Expressu:  8 lipca br. odjeżdżamy do Zakrzewa z Dworca Głównego w Poznaniu – Dworzec Letni przy peronie 4b.

 

Dworzec Letni w Poznaniu - powiększ zdjęcie

Wyjątkową atmosferę podróży na festiwal tworzy zabytkowy parowóz prowadzący pociąg oraz bluesowe  koncerty zespołów na każdej z siedmiu stacji pośrednich Blues Expressu. Zanim zabytkowy parowóz opuści Poznań serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Blues Menu, który odbędzie się przed Dworcem Letnim, ok. godz.12.30. 

Bilety w taryfie specjalnej na pociąg Blues Expres są dostępne od 27 czerwca br. we wszystkich kasach prowadzących sprzedaż na przejazdy pociągami Kolei Wielkopolskich (tj. kasach KW, POLREGIO, PKP Intercity, Kolei Mazowieckich oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej) oraz w dniu wyjazdu na pokładzie pociągu (bez dopłaty).

Aby sprawdzić ceny biletów na pociąg Blues Express pobierz plik: Tabele opłat.

 

Plakat reklamowy Blues Express

 

Blues Express jest pierwszym festiwalem na świecie (pomysł i nazwę skopiowano później w Australii i Luksemburgu), w tak oryginalnej i atrakcyjnej formie prezentującym bluesa. Od lat również jednym z największych pod względem ilości publiczności festiwali bluesowych w Polsce. Od 2001 roku bluesowy pociąg wyrusza z Poznania i przemierza Północną Wielkopolskę, od 2004 roku z koncertami na siedmiu dworcach PKP: Poznań, Rogoźno, Chodzież, Piła, Krajenka, Złotów, Zakrzewo.

Prolog festiwalu to koncert 7 lipca o godz. 18:30 w wykonaniu zespołów: Hot Water, Sama River Blues i Amusing Companions w Pile, na deptaku (ul. Śródmiejska), który w tym mieście odbywa się od 2006 roku.

Już po raz 25. w sobotę 8 lipca tradycyjnym i głównym punkt programu festiwalu będzie bluesowy pociąg z parową lokomotywą. Wyruszy ze stacji Poznań Główny z Dworca Letniego o godz. 13:52, a jego odjazd poprzedzi bluesowy koncert. Podobne koncerty odbędą się też na kolejnych stacjach, na których bluesowy ekspres ma planowy postój. Na dworcowych peronach zagrają:

  • Poznań – Blues Menu,
  • Rogoźno – Sama River Blues,
  • Chodzież – Blues Szwagiers,
  • Piła – Mr Big Jack,
  • Krajenka – The Road Dogs (Białoruś),        
  • Złotów – Sixty Seven,           
  • Zakrzewo – Nalepa Band.

Organizatorzy spodziewają się, że – wzorem ubiegłych lat – wśród pasażerów znajdzie się wielu muzykujących na akustycznych instrumentach, i to spontaniczne granie uatrakcyjni całą podróż, zachowując jej bluesowy klimat.

Kiedy pociąg dotrze do Zakrzewa, cała festiwalowa publiczność, zarówno ta przybywająca bluesowym pociągiem, jak i innymi środkami lokomocji, spotka się nad Jeziorem Proboszczowskim, w naturalnym leśnym amfiteatrze, na bezpłatnym finałowym koncercie, trwającym od godz. 20:00 do godz. 3:30 następnego dnia. Spodziewana liczba widzów  to 4-5 tyś., złożonych ze społeczności lokalnej, fanów bluesa z Polski i zagranicy, turystów i wczasowiczów przebywających nad okolicznymi jeziorami, miłośników kolejnictwa i parowozów. W koncercie wystąpią:

Irek Dudek (Shakin’ Dudi), Voo Voo, Free Blues Band, Gang Olsena, Obstawa Prezydenta, Blues Flowers, Bluesdorf Orchestra.

O godz. 3:41 Blues Express ruszy w drogę powrotną do Poznania, odwożąc część uczestników festiwalu.

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.