Koleje Wielkopolskie pod Parą RSS feed

Koleje Wielkopolskie pod Parą

Tak jak wcześniej z dumą pisaliśmy,  w dniu 15 maja 2017r., po ponad 3 – letniej przerwie w kursowaniu , na trasę wróciły regularne pociągi prowadzone parowozami. Tego  dnia, punktualnie o godzinie 6.25 z Wolsztyna  do Leszna wyruszył pociąg o numerze 77200, prowadzony  lokomotywą parową Ol49-59 przez Panów maszynistów – Stanisława Szczecińskiego  i Andrzeja Macura.  Pociąg planowo zameldował się na stacji w Lesznie o godzinie 7.24. Cały przejazd relacjonowały trzy stacje telewizyjne Polsat News, TVN 24,  TVP Poznań oraz Radio Merkury. Bijemy rekordy:  Koleje Wielkopolskie na liniach Wolsztyn –  Leszno oraz Wolsztyn – Poznań to jedyne na świecie połączenia obsługiwane przez pociągi ciągnięte przez parowóz i  funkcjonujące  w ramach regularnego rozkładu jazdy, oferujące przejazd w normalnej cenie biletu.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że  codzienne pociągi z parowozem na stałe wpiszą się w krajobraz wielkopolskich szlaków kolejowych.Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.