Uratowane życie w pociągu Kolei Wielkopolskich. RSS feed

Uratowane życie w pociągu Kolei Wielkopolskich.

W piątek 27 stycznia w pociągu numer 77437 relacji Leszno (13:45) – Wolsztyn (14:46) w okolicach przystanku osobowego Wilkowice jeden z pasażerów stracił przytomność i upadł na ziemię. Dzięki szybkiej interwencji i podjęciu skutecznych działań z użyciem defibrylatora przez pasażerów oraz obsługę pociągu, podróżny odzyskał przytomność i został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego z Leszna.

Przypomnijmy, że Koleje Wielkopolskie jako pierwszy przewoźnik w Europie zdecydował się na montaż urządzeń medycznych we wszystkich swoich pociągach, wyznaczając tym samym trend, którym podążają inne spółki przewozowe, jak również producenci taboru. To właśnie dzięki właściwemu użyciu defibrylatora oraz podjęciu szybkiej pomocy udzielonych przez podróżnych udało się przeprowadzić skuteczną resuscytację.

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.