Podsumowanie Konferencji „Dworce” i Jubileusz Kolei Wielkopolskich RSS feed

Podsumowanie Konferencji "Dworce" i Jubileusz Kolei Wielkopolskich

1 i 2 grudnia 2016 roku w Poznaniu odbyła się pierwsza konferencja „Dworce”, na której  przedstawiono różne modele funkcjonowania dworców kolejowych w Polsce. Koleje Wielkopolskie również uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Nowa perspektywa finansowa UE, środki własne PKP S.A. oraz budżet Państwa umożliwią przekształcenie dotychczasowych dworców w nowoczesne i funkcjonalne budynki
z właściwym dostępem i estetyką, gwarantujące bezpieczeństwo i profesjonalną obsługą pasażerów.

Podczas konferencji zorganizowanej przez Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei omawiane były takie tematy, jak program modernizacji dworców kolejowych, działania spółek kolejowych na rzecz poprawy usług pasażerskich oraz rola informacji na nowoczesnych dworcach kolejowych i centrach komunikacyjnych. Tematy te są także w centrum zainteresowania naszej spółki, jako podmiotu, który oferując przewozy na najwyższym poziomie, zdaje sobie sprawę, że infrastruktura kolejowa jest nieodłącznym elementem wpływającym całościowo na komfort podróży. Potwierdzają to prowadzone przez nas cyklicznie badania ankietowe wśród pasażerów.

Po zakończeniu pierwszej części konferencji mieliśmy ten zaszczyt, że kolejny punkt programu stanowił Jubileusz 5 lat od uruchomienia przez Koleje Wielkopolskie pierwszych przewozów. Podczas uroczystej Gali, oprócz Zarządu Spółki, o historii powstania i rozwoju firmy mówił również Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak. Wielu z zaproszonych gości, w tym przedstawiciele firm współpracujących z Kolejami Wielkopolskimi przekazało swoje gratulacje i życzenia. Na scenę zaproszeni byli także pracownicy spółki, którzy są z nami od samego początku, czyli od 1 czerwca 2011 roku.

Jednym z elementów wieczoru była też aukcja na rzecz kampanii „Szlachetna Paczka”. Uczestnicy licytowali prace plastyczne wykonane przez dzieci, które w minionych latach brały udział w specjalnie zorganizowanych przez nas wycieczkach kolejowych.

Połączenie ważnej i ciekawej merytorycznie konferencji z wyjątkową uroczystością Kolei Wielkopolskich zgromadziło w Poznaniu znakomite grono znawców i sympatyków kolei samorządowych, jak i ogólnopolskich oraz stanowiło okazję do wspólnej wymiany zdań i doświadczeń.

 

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.