Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym RSS feed

Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym

Mamy dla Państwa ciekawą  informację wraz z relacją  zdjęciową. Koleje Wielkopolskie  w swojej codziennej pracy kładąc nacisk na utrzymanie wysokich  standardów  bezpieczeństwa zostały dostrzeżone i po raz kolejny nagrodzone.                                           

W  Dniu Kolejarza 25. listopada 2016r. w Warszawie Prezes Urzędu Transportu Kolejowego Ignacy Góra oraz wiceminister infrastruktury i  budownictwa Andrzej Bittel wręczyli wyróżnienia i nagrody w konkursie „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”. Kapituła konkursu nagrodziła przedsiębiorstwa kolejowe wprowadzające rozwiązania promujące bezpieczeństwo. Wyróżnienia trafiły do kolejarzy, których można nazwać bohaterami.

Tym bohaterem w Kolejach Wielkopolskich jest Pan Mateusz  Szymański – maszynista. Wyróżnienie  przyznano za Jego bohaterskie zachowanie w trakcie zderzenia pociągu z samochodem ciężarowym, do którego doszło 19 kwietnia  2016 r. na trasie Poznań – Wągrowiec. Dzięki szybkiej reakcji i zachowaniu Pana Mateusza, który wybiegł z kabiny maszynisty, aby ostrzec pasażerów przed zderzeniem, nikt poważnie nie ucierpiał. Belka przewożona ciężarówką wpadła do wnętrza szynobusu. Dzięki zastosowaniu się Pasażerów  do Jego zaleceń  jedna z pasażerek uniknęła poważnych zranień. O tym zdarzeniu pisały redakcje telewizji i dzienników z całego świata.

Po tym wydarzeniu Pan Mateusz brał udział w debacie  „Deklarujesz – nie respektujesz” prowadzonej 20 czerwca 2016 r. przez PKP PLK i rozpoczynającej  XII edycję kampanię społeczną Bezpieczny Przejazd; nb. kampanię także będącą  laureatem konkursu „ Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”. Pan Mateusz uratował życie Pasażerom i Kolegom  z pracy. Dla nas na zawsze pozostanie bohaterem.

 

Zdjęcie maszynisty kolei Wielkopolskich po odbiorze wyróżnienia - powiększ zdjęcie

 

Zdjęcie statuetki wręczanej laureatom - powiększ zdjęcie

Pełen zapis relacji znajdziecie Państwo na stronie Rynku Kolejowego.Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.