Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) RSS feed

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT)

banner

Corocznie od 2002, w dniach 16-22 września, obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT),  wydarzenie poświęcone lokalnej promocji ekologicznego transportu .Hasłem przewodnim tegorocznej kampanii jest „Inteligentny transport. Silna gospodarka”.

Inicjatywa Komisji Europejskiej ds. Środowiska oraz Mobilności i Transportu, w Polsce  aktywnie wspierana jest przez  Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Zbliżający się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest świetną okazją do dyskusji na tematy związane z jakością powietrza, ograniczaniem emisji spalin, a także do testowania i wdrażania nowych technologii. Aktywnie zachęcamy i wspieramy władze lokalne w promowaniu rozwiązań transportowych, które korzystnie wpływają na środowisko naturalne oraz na jakość życia i zdrowia ludzi – mówi minister środowiska, prof. Jan Szyszko.

Koleje Wielkopolskie jako regionalny przewoźnik pasażerski działający na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego kolejny już raz aktywnie popiera tę inicjatywę. Troska o bezpieczeństwo pasażerów, ochrona środowiska oraz promowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych to bliskie nam tematy. Dlatego właśnie we wrześniu postanowiliśmy przeprowadzić  szeroko zakrojoną akcję informacyjną  na terenie województwa wielkopolskiego . W kilkudziesięciu miejscach w Wielkopolsce: m.in. w Poznaniu, Swarzędzu, Luboniu, Gnieźnie, Wągrowcu, Grodzisku Wielkopolskim, Zbąszynku zawisły billboardy z hasłem „ Nie daj się zakorkować”. Kampanii tej towarzyszy reklama radiowa przeprowadzana w Radio Merkury, Radio Zet i RMF Maxx.                                                                                                                                                   

Mamy nadzieję, że jasny przekaz reklamowy informujący o indywidualnych czasach połączeń poszczególnych miast z Poznaniem, uświadomi istniejącą alternatywę komunikacji ze stolicą Wielkopolski, a następnie skłoni użytkowników samochodów osobowych do wyboru lepszego wariantu podróży. Stosowne badania potwierdzają, że transport publiczny oszczędza nasze pieniądze, czas i chroni środowisko, w którym żyjemy. Wybór oczywiście należy do nas – i dobrze, że mamy alternatywy.                                                                                          

Ale nie zapominajmy – „Inteligentny transport. Silna gospodarka”.Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.