Wielkopolskie dla Młodzieży Świata – pielgrzymi powrócili z Krakowa RSS feed

Wielkopolskie dla Młodzieży Świata - pielgrzymi powrócili z Krakowa

Drodzy Państwo, to były gorące dni zarówno w Wielkopolsce, jak i w Krakowie. Towarzyszyły nam słońce, deszcze, burze; atmosfera osiągała wysokie amplitudy. A to wszystko za sprawą cudownej, rozśpiewanej Młodzieży, z którą dane nam było obcować przez ponad tydzień. Entuzjazm udzielał się wszystkim; wszyscy pragnęliśmy, aby ten czas był wyjątkowy, odświętny i niezapomniany. Aby przesłanie po jakie jechaliśmy na spotkanie z Papieżem i Młodzieżą Świata pozostawiło w nas trwały ślad.

Ostatnie dwie doby spędziliśmy na zapewnieniu bezpiecznego powrotu Pielgrzymów z Krakowa do różnych miejscowości Wielkopolski. Wracającą Młodzież ze spotkania z Papieżem witaliśmy na stacji Kraków Bieżanów, dedykowanej dla Pielgrzymów Kolei Wielkopolskich. Podróżni kierowali się do kolejno podstawianych pojazdów, odpowiednich dla poszczególnych Diecezji. Prawie równoczesne odjazdy wielu pociągów ze stacji spowodowały opóźnienia niektórych z nich, jednak dzięki współpracy z kolegami z PKP PLK udało nam się je zmniejszyć w trakcie podróży do kilku minut; ostatni pociąg przyjechał nawet przed czasem. 

Pielgrzymi byli zmęczeni – składały się na to niesamowite emocje, niedostatek snu, przemoczenie po krakowskich ulewach. Gdy wsiedli do czystych, ciepłych Elfów już troszkę poczuli się jak w domu. Spragnionym rozdawaliśmy wodę, przemoczonych suszyliśmy podnosząc temperaturę w pojazdach, a dla tych jeszcze niezmęczonych przygotowaliśmy prezentację multimedialną na temat walorów turystyki w obrębie Wielkopolski – trwają przecież wakacje.

W obie strony przewieźliśmy grupę 20 osób o ograniczonej sprawności ruchowej, którymi opiekowaliśmy się ze zdwojoną siłą – wdzięczności w Ich oczach nigdy nie zapomnimy.

Maszyniści i drużyny konduktorskie pociągów wjeżdżających na stację Poznań Główny odczuli satysfakcję. Bezpiecznie i wygodnie wróciło z nami ok. 5000  Pielgrzymów z Krakowa. Ostatni z  Nich wysiedli z pociągu Kolei Wielkopolskich dziś ok. 6:00 rano, zmęczeni, ale emanujący niesamowicie pozytywną energią.

Tym samym uważamy akcję Wielkopolskie dla Młodzieży Świata za zakończoną. Fajnie jest  tworzyć w większym gronie dobro, które służyć będzie nam wszystkim.

Dlatego chcielibyśmy podziękować wszystkim kapłanom i opiekunom grup, którzy troszcząc się o Młodzież bardzo ofiarnie i z wielkim zaangażowaniem z nami współpracowali; na wszystkich etapach przygotowań do wydarzenia, jak i w czasie przebiegu całej akcji. Dziękujemy za pomoc wszelkim służbom mundurowym, towarzyszącym naszym odjazdom i przyjazdom – bezpieczeństwo, które Koleje Wielkopolskie cenią sobie ponad wszystko zostało zapewnione. Dziękujemy Państwu.

Oto kilka wpisów, które podczas powrotu otrzymaliśmy od niektórych opiekunów:

„Przeżyliśmy w Krakowie cudowny czas! Pod każdym względem wyjątkowy 🙂 Bardzo dziękuję, że nam w tym pomogliście! Pamiętaliśmy tu o Kolejach Wielkopolskich.”

„Panie Prezesie! Dziękujemy! Właśnie wyruszyliśmy z Krakowa. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu i Pana współpracownikom. Pana załoga nawet przy trudnościach stanęła na wysokości zadania.”

„Ludzie stwierdzili, że jesteście fenomenalni. Gratuluję :)”

To dla nas wielka satysfakcja i najlepsza zapłata – Wielkopolskie dla Młodzieży Świata.

 

 

 

 

 

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.