Wyruszyły pierwsze pociągi na Światowe Dni Młodzieży RSS feed

Wyruszyły pierwsze pociągi na Światowe Dni Młodzieży

W nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 lipca) wyruszyły pierwsze pociągi Kolei Wielkopolskich z pielgrzymami udającymi się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Uczestnicy wydarzeń jechali z Inowrocławia, Konina, Jarocina i Poznania.

To była gwarna noc na dworcu głównym w Poznaniu, przy naszym punkcie informacyjnym co chwilę gromadziły się grupy czekające na swój pociąg. Przez perony przeszło tej nocy łącznie około półtora tysiąca radosnych i gotowych na przygodę podróżnych.
Warto dodać, że były wśród nich liczne grupy z zagranicy. Do Krakowa zawieźliśmy gości m.in. z Boliwii, Madagaskaru, Etiopii, Brazylii, Kazachstanu, Ukrainy, USA, Kataru, Bangladeszu czy Argentyny. Wśród pielgrzymów byli i młodsi i starsi, osoby w pełni sił oraz tacy, którzy wymagali większej uwagi i pomocy. Nasi pracownicy czuwali, aby wsiadanie do pociągu oraz sama podróż przebiegła sprawnie również osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu koordynatorów grup diecezjalnych oraz pracowników Kolei Wielkopolskich pierwsze z pociągów wyjechały szczęśliwie. Chcemy również podziękować służbom mundurowym, które czuwały nad bezpieczeństwem podczas wsiadania podróżnych i odjazdu tych wyjątkowych pociągów.

Od wszystkich uczestników biła pozytywna energia, której życzymy na kolejne dni pobytu w Krakowie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.