Utrudnienia na trasie Poznań – Wągrowiec RSS feed

Utrudnienia na trasie Poznań - Wągrowiec

Informujemy, że w dniu dzisiejszym, 9.12.2015 r. około godziny 5.00 rano na trasie kolejowej Wągrowiec – Sława Wlkp. doszło do usterki technicznej. Uszkodzenie pojazdu SA 139 Kolei Wielkopolskich nastąpiło po najechaniu na ułożoną w torowisku stertę kamieni. Pociąg relacji Wągrowiec –Poznań, którego planowy przyjazd do Poznania to godz. 5:16 został odwołany.

Pomimo niezwłocznych działań na miejscu zdarzenia usterka pojazdu oraz warunki techniczne linii jednotorowej spowodowały, że kolejne wyjazdy ze stacji były uniemożliwione do czasu usunięcia przeszkody. Niezwłocznie uruchomiona została komunikacja zastępcza. Autobusy kursowały między Murowaną Gośliną i Poznaniem oraz między Wągrowcem i Poznaniem.

Zdarzenie miało charakter nieprzewidziany i stanowiło sytuację zagrażającą bezpieczeństwu, na szczęście nikomu z pasażerów nic się nie stało. Pasażerowie są na bieżąco informowani na stacjach o wprowadzonych zmianach.

O godz. 8:36 ruch pociągów został wznowiony, jednak nadal mogą występować opóźnienia wtórne kolejnych pociągów.

W pojeździe, który doznał awarii stwierdzono uszkodzone elementy elektroniczne hamulca, co uniemożliwiało prawidłowe sterowanie systemem hamowania jednego z elementów podwozia pociągu. Usterka została już usunięta przez serwis techniczny.

Wszystkich Podróżnych, odbywających podróż na linii Wągrowiec – Poznań w godzinach porannych bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności i problemy w dotarciu do celu podróży.Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.