Koleje Wielkopolskie Partnerem Karty Dużej Rodziny! RSS feed

Koleje Wielkopolskie Partnerem Karty Dużej Rodziny!

Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce ogólnopolski projekt wspierający duże rodziny. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu może korzystać z tańszych wejściówek do kin i teatrów czy zniżek na zakupy i przejazdy koleją.

– Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce projekt, który łączy firmy i instytucje z każdej branży
w jednym celu – wsparcia rodziny wielodzietnej. Dlatego też cieszę się, że kolejne firmy dołączają do projektu przez co Karta z miesiąca na miesiąc zyskuje na swojej wartości –
mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Jako nowoczesny przewoźnik kolejowy czujemy się społecznie zobowiązani do wspierania tak ważnej inicjatywy jaką jest Karta Dużej Rodziny. Zdajemy sobie sprawę jakimi kosztami na co dzień obarczone są rodziny wielodzietne i z jakimi problemami się borykają, dlatego też w pełni akceptujemy zasady funkcjonowania KDR. Razem z Samorządem Województwa Wielkopolskiego chcemy by nasz region był atrakcyjny pod względem oferty rekreacyjnej oraz transportowej, dzięki czemu Wielkopolska stanie się obszarem jeszcze bardziej przyjaznym dla wszystkich rodzin, zarówno małych jak i dużych.
Ponadto, dostrzegamy również takie korzyści z przystąpienia do programu, jak wzrost zaufania pasażerów.  Stała zniżka daje rodzinie poczucie pewności niższej ceny, a nam gwarancję, że rodzina wybierze podróżowanie właśnie z nami. Jako firma samorządowa, jesteśmy także dumni z możliwości wspierania programu objętego patronatem prezydenta RP. A dążąc do budowy wizerunku firmy nowoczesnej i prestiżowej, chętnie wspieramy inicjatywy, które łączą przedsiębiorstwa z każdej branży.
– powiedział Włodzimierz Wilkanowicz – Prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich.

 

 

Wręczenie podziękowań Prezesowi Wilkanowiczowi

 

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym
i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W ciągu najbliższych lat z Karty ma korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.

 

 

Podziękowania dla Kolei WielkopolskichWyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.