XXIII Festiwal Blues Express – pociągiem z Dworca Letniego RSS feed

XXIII Festiwal Blues Express - pociągiem z Dworca Letniego

11.07. o godz. 12.00 na Parkingu Dworca Letniego w Poznaniu odbędzie się  koncert kapeli bluesowej Nadmiar, będący częścią XXIII Festiwalu Blues Express . Następnie muzyczny pociąg Blues Express o 13.15 wyruszy z Dworca Letniego, poprzez miasteczka północnej Wielkopolski , by dotrzeć  do Zakrzewa , nad Jezioro Proboszczowskie , na oficjalne rozpoczęcie festiwalu i koncert finałowy. Zapraszamy na peron 4b na początek doskonałej zabawy!

Koleje Wielkopolskie są partnerem tego wydarzenia, nad którym Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Organizatorem tej niezwykłej letniej imprezy jest Dom Polski w Zakrzewie.

Zakrzewo to niewielka wieś położona na Krajnie wśród lasów i jezior na północy woj. Wielkopolskiego, przy linii kolejowej Piła – Chojnice. Właśnie to malownicze  położenie i wymierająca z roku  na rok linia kolejowa zainspirowało powstanie Festiwalu  Blues Express.  Istota i najważniejszy element całego festiwalu to przejazd specjalnego pociągu parowego, który ma na celu nie tylko doskonałą zabawę, ale przede wszystkim ocalenie od zapomnienia bogatych tradycji związanych z bardzo, kiedyś, ważnym szlakiem kolejowym.

Blues Express ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. W imprezie bierze udział nie tylko społeczność lokalna, mieszkańcy  regionu, fani bluesa, dobrej muzyki z Polski i zagranicy, ale również miłośnicy starych parowozów i kolejnictwa, turyści i wczasowicze znad okolicznych jezior. Od wielu lat jest to jeden z większych festiwali bluesowych w Polsce, gromadzący kilkutysięczną publiczność. Blues Express to 150 kilometrów bluesa na torach, impreza o zasięgu i znaczeniu międzynarodowym.

Szczegółowy przebieg imprezy mozna znaleźc na stronie: http://bluesexpress.pl/

Plakat Blues Express

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.