Rodzinne podróże z Kolejami Wielkopolskimi RSS feed

Rodzinne podróże z Kolejami Wielkopolskimi

18 lipca sympatycy podróży koleją – tą nowoczesną, jak i retro – mieli okazję wybrać się z Kolejami Wielkopolskimi w podróż z Poznania do Szreniawy i Wolsztyna, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji.

Inicjatywa imprezy oraz jej organizacja to wspólne działania Gminy Komorniki, Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Kolei Wielkopolskich oraz parafii w Poznaniu, Komornikach, Plewiskach i Wirach. Dzięki wspólnym staraniom ok. 300 uczestników mogło wybrać się wspólnie w tę wyjątkową wakacyjną podróż.

 

Z Poznania o godz. 10:00 wyruszyły trzy połączone pociągi typu LINK. W tych komfortowych warunkach, podróżni dotarli do Wolsztyna, gdzie czekał już pociąg „parowy”, który zabrał uczestników na wycieczkę dookoła Wolsztyna. Ponadto wszyscy chętni mieli możliwość zwiedzenia parowozowni oraz miasta z przewodnikiem.

W drodze powrotnej, wycieczkowicze zatrzymali się w Szreniawie na specjalnie przygotowany dla nich piknik w Muzeum Rolnictwa, na którym to odbyły się konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach oraz Koleje Wielkopolskie.

 

Zachęceni tak dużym zainteresowaniem i udanym przebiegiem imprezy, nie wykluczamy podobnych inicjatyw w przyszłości! 

parowóz i link na stacji we Wolsztynie

 

Laureaci konkursu rysunkowego.

 

piknik w Szreniawie.


 

piknik rodzinny w Szreniawie.

 

Nagrody Kolei Wielkopolskich

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.