„Szacun dla Zawodowców” – Podsumowanie RSS feed

"Szacun dla Zawodowców" - Podsumowanie

24 kwietnia 2015 roku w Poznaniu, w hali widowiskowej Arena odbyły się Targi Szkół Zawodowych, mające na celu promocję szkolnictwa zawodowego „ Szacun dla Zawodowców”. Jednym z wystawców był Zespół Szkół Komunikacji im.H.Cegielskiego, z którym Koleje Wielkopolskie mają podpisaną umowę o współpracy.

Tegoroczni absolwenci gimnazjum mieli okazję zapoznać się z ofertą Szkoły, która zajmuje I miejsce w Wielkopolsce w kategorii "Technika". Po ukończeniu tej placówki absolwent nosi tytuł: technik informatyk, technik elektronik lub technik elektroenergetyk transportu szynowego.

Szkoła posiada 8 nowocześnie wyposażonych pracowni komputerowych oraz 2 pracownie elektroniczno – elektryczne, które pomagają uczniom ugruntować wiedzę z zakresu grafiki komputerowej, budowy stron internetowych, sieci komputerowych czy też układów elektrycznych i elektronicznych. Szkoła posiada podpisane umowy partnerskie ze szkołami w Niemczech, dzięki czemu uczniowie mogą uczestniczyć w programach Polgerita czy Comenius.

Uczniowie i nauczyciele Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu mogą być dumni. Szkoła zajęła 5. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2014 i 3 miejsce w Rankingu Maturalnym Techników 2014. Jest też jedną z dwóch najlepszych szkół w Wielkopolsce (wraz z I LO w Swarzędzu ).

Ciekawostką jest, iż w szkole znajduje się siedziba Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych, a także największa stacjonarna makieta kolejowa w Polsce.

Świetnie, iż młodzi ludzie przed podjęciem decyzji o wyborze zawodu mają możliwość zapoznania się z ofertą szkół poznańskich. Dobrze stało się, iż następuje reaktywacja, wręcz moda wśród młodzieży na profilowane szkoły zawodowe.

A więc – Szacun dla Zawodowców !

 

Zdjęcie stoiska Zespołu Szkół Komunikacji

 

Zdjęcie stoiska Zespołu Szkół Komunikacji

 

Zdjęcie przedstawiające obsługę wystawianych urządzeń

 

Zdjęcie przedstawicieli KW i Zespołu Szkół Komunikacji

 

Zdjęcie sceny głównejWyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.