Koleje Wielkopolskie wspierają młode talenty RSS feed

Koleje Wielkopolskie wspierają młode talenty

Koleje Wielkopolskie wspierały już na przestrzeni lat wiele ciekawych inicjatyw kulturalnych i sportowych. W tym roku, jednym z wydarzeń, których jesteśmy Sponsorem jest Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Georga Philippa Telemanna. Najbliższa dwunasta edycja  odbędzie się w dniach 28-30.03.2015 r.

Organizatorem Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. Georga Philippa Telemanna jest Stowarzyszenie Konkursów Skrzypcowych im. Georga Philippa Telemanna i Agencja Artystyczna Jarmołowicz. Partnerami konkursu są Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego i Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Mieczysława Karłowicza.

W dotychczasowych edycjach, oprócz uczestników polskich, brali udział skrzypkowie z Niemiec, Czech, Węgier, Rosji, Ukrainy, Danii, Hiszpanii, Litwy, Estonii, Słowenii, Austrii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Singapuru i Korei. W tym roku na konkurs zgłosiło się 59 młodych artystów z Polski, Ukrainy, Rosji, Węgier, Niemiec i Singapuru.

Konkursy budują kulturalny i muzyczny wizerunek Poznania i Wielkopolski i doskonale promują nasze tradycje wiolinistyczne w kraju i za granicą. Uzupełniają ofertę konkursów skrzypcowych, w której brakuje międzynarodowej imprezy przeznaczonej dla młodzieży. Konkursy mają charakter edukacyjny i wychowawczy, integrują młodzież muzyczną Polski, Europy i innych kontynentów, uczą uczestnictwa w kulturze. Międzynarodowe Konkursy Telemanna zaliczane są do wiodących w kraju i liczących się w Europie.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W I etapie uczestnicy wykonują jedną z Fantazji Georga Philippa Telemanna na skrzypce solo oraz utwór dowolny, natomiast etap II przewiduje wykonanie I lub II i III części dowolnego koncertu skrzypcowego. W ramach utworu dowolnego zachęcamy kandydatów do wykonania muzyki polskiej, choć nie jest to obowiązkowe.

Konkurs zakończy uroczysty koncert laureatów, w którym uczestniczą przedstawiciele władz miasta i województwa.

I etap konkursu rozpocznie się 28 marca o godzinie 9.15 i trwać będzie 2 dni, II etap odbędzie się 30 marca w godzinach 9.30-13.30, a Koncert laureatów również 30 marca o godzinie 18.00 w Sali koncertowej Szkół Muzycznych przy ul. Solnej 12.

Zapraszamy na stronę internetową konkursu: www.telemann.art.pl

Plakat reklamujący Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy imienia TelemannaWyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.