Powitanie dwudziestego drugiego ELF-a w Poznaniu! RSS feed

Powitanie dwudziestego drugiego ELF-a w Poznaniu!

Komfortowe i przyjazne pasażerom pociągi typu ELF, zamówione przez województwo wielkopolskie w ramach unijnego projektu, służą Wielkopolanom już od grudnia 2012 roku. Teraz wielkopolskie ELF-y są w komplecie!

25 lutego br. w stolicy Wielkopolski został powitany ostatni, dwudziesty drugi, z przewidzianych w umowie pojazdów typu ELF. Wcześniej w siedzibie producenta, firmy PESA Bydgoszcz dokonano uroczystego odbioru pojazdu.

 

Bezpośrednio po przyjeździe pociągu na peron przy Dworcu Letnim odbyło się spotkanie w holu dworca, w którym oprócz przedstawicieli Samorządu Województwa Wielkopolskiego uczestniczyli m.in. przedstawiciele zakładów PESA i Kolei Wielkopolskich.

Podczas krótkiego briefingu prasowego, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak podkreślił, że 22 nowoczesne pociągi to największy zakup inwestycyjny w historii wielkopolskiego samorządu”. Nowe ELF-y są szybkie, nie psują się, mają klimatyzację i są wyposażone w nowinki techniczne np. w gniazdka dla urządzeń mobilnych. 22 pociągi mogą pomieścić łącznie 9900 pasażerów – w tym 4488 na stałych miejscach siedzących.Dzięki zakupowi 22 ELF-ów prawie połowa wielkopolskich pociągów jest teraz nowa. ELF-y obsługują trasy z Poznania do Konina, do Zbąszynka oraz do Gniezna.

 

01_www

04_www

      09_www

12_www

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.