Przejazd promocyjny na trasie Gniezno – Poznań Gł. w dniu 26 lipca br. RSS feed

Przejazd promocyjny na trasie Gniezno - Poznań Gł. w dniu 26 lipca br.

Dnia 26 lipca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. organizują dla wszystkich zainteresowanych promocyjny przejazd na trasie Gniezno – Poznań Gł.

Specjalny pociąg obsługiwany przez elektryczny zespół trakcyjny serii EN76 „ Elf” będzie podstawiony od godziny 13:00 przy peronie 1 na stacji Gniezno, skąd o godzinie 14:10 wyruszy w kierunku Poznania. Pociąg na trasie Gniezno – Poznań Główny będzie się zatrzymywał na wszystkich stacjach i przystankach. Każdy zainteresowany może obejrzeć pociąg podczas postoju na stacji Gniezno oraz przejechać się nim do Poznania. Szczegółowy rozkład jazdy pociągu poniżej.

Jak ważne jest kompleksowe realizowane inwestycji transportowych przez Urząd Marszałkowski szczególnie w obszarze kolejowym przekonaliśmy się po modernizacji torowiska linii Poznań – Wągrowiec. Dziś pociągi Kolei Wielkopolskich jeżdżą na tej linii z  szybkością do 120 km/h – poprawiło to znacznie komfort podróżowania i skrócił się czas przejazdu. Kolejnym etapem poprawy warunków podróżowania na terenie województwa jest podwyższenie  szybkości pociągów na linii Poznań –  Gniezno, gdzie dotychczas pociągi jeździły z szybkością max. 120 km/h napotykając na wiele miejsc, gdzie ze względu na stan nawierzchni torowej konieczne było ograniczenie szybkości nawet do 40 km/h.

Wraz z nowym rozkładem jazdy  (od 15.12.2013 r.) zapoczątkowana będzie nowa jakość podróżowania na linii Gniezno – Poznań poprzez wprowadzenie do obsługi komfortowych pociągów EN76 „Elf” o wysokich parametrach eksploatacyjnych – wyposażonych w klimatyzację, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych – zakupionych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w  ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

W planowanym rozkładzie jazdy Koleje Wielkopolskie realizować będą zamówiony  przez Samorząd Województwa rozkład jazdy kilkoma rodzajami pociągów:

  • pociągi kursujące z szybkością max. 130 km/h zatrzymujące się na każdej stacji,
  • pociągi kursujące z szybkością max. 150 km/h zatrzymujące się na trasie Gniezno – Poznań – Gniezno na stacjach Pobiedziska i Biskupice Wlkp.

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.