100 elektryczny zespół trakcyjny z PESY dla Kolei Wielkopolskich RSS feed

100 elektryczny zespół trakcyjny z PESY dla Kolei Wielkopolskich

 

Miło nam zakomunikować, że 23 maja br. odebraliśmy kolejnego, 8 już „Elfa” z zamówionych 22 szt. które do początku przyszłego roku mają znaleźć się w naszej spółce i obsługiwać trasy z Poznania do Kutna, Zbąszynka i Gniezna. Pojazd serii EN76 o numerze 033 jak się okazało, stał się jednocześnie setnym elektrycznym zespołem trakcyjnym wyprodukowanym przez firmę PESA Bydgoszcz. W związku z powyższym na Dworcu Letnim urządzono uroczystość w której udział wzięli m.in.:

  • Wojciech Jankowiak – Vice-marszałek Województwa Wielkopolskiego,
  • Włodzimierz Wilkanowicz – Prezes Zarządu spółki Koleje Wielkopolskie
  • Marek Nitkowski – Członek Zarządu spółki Koleje Wielkopolskie
  • Tomasz Zaboklicki – Prezes Zarządu PESA Bydgoszcz S.A.
  • Jerzy Kriger – Dyrektor Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

a także zaproszeni goście i dziennikarze. Kulminacyjnym punktem imprezy było podział tortu w kształcie Elfa którego dokonał Vice-marszałek Wojciech Jankowiak. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.