Przejazd promocyjny ELFa – 21 listopada RSS feed

Przejazd promocyjny ELFa - 21 listopada

Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zapraszają na przejazd promocyjny elektrycznego zespołu trakcyjnego ELF (seria EN76), który odbędzie się w dniu 21 listopada br. na trasach:

 

Gniezno – odjazd 9:25

Pobiedziska – odjazd 9:38

Poznań Gł. – przyjazd 9:58

 

Poznań Gł. – odjazd 14:43

Dopiewo – odjazd 14:56

Opalenica – przyjazd 15:08

 

Opalenica – odjazd 15:20

Dopiewo – odjazd 15:31

Poznań Gł. – przyjazd 15:45

 

Poznań Gł. – odjazd 15:53

Swarzędz – odjazd 16:05

Kostrzyn Wlkp. – odjazd 16:13

Września – odjazd 16:33

Gniezno – odjazd 17:11

 

Przejazd bez opłat. Bilety okolicznościowe są dostępne do odebrania w kasach biletowych na Dworcu Letnim oraz na nowym dworcu Poznań Główny (kasa 1 i 2).

Ponadto w godzinach 10:00 – 14:30 będzie istniała możliwość zwiedzania pojazdu przy Dworcu Letnim (peron 4B) na stacji Poznań Gł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Pozyskanie nowych pojazdów typu Elf od firmy PESA Bydgoszcz to największa inwestycja  w historii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a wszystko to z myślą o poprawie warunków podróży. W pojazdach EN76 wykorzystano najnowocześniejsze technologie i rozwiązania. Szkielet pudeł ELF-ów zbudowany jest ze stali o podwyższonej odporności, natomiast czoło pojazdu wykonano z tworzyw sztucznych. Nowe pociągi są niskopodłogowe i klimatyzowane, a ponadto dostosowane dla osób niepełnosprawnych oraz spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dla dodatkowego tłumienia drgań zamontowano amortyzatory hydrauliczne. Każdy z pojazdów może pomieścić do 450 pasażerów, w tym 200 osób na miejscach siedzących. Przewidziano również miejsce na cztery rowery oraz dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Kabina maszynisty została zaprojektowana w sposób zapewniający wygodę obsługi.

Pojazdy pojawią się na trasach już 9 grudnia br. i obsługiwać będą linie:

  • Poznań Gł. – Nowy Tomyśl – Zbąszynek,
  • Poznań Gł. – Września – Konin – Koło – Kłodawa – Kutno.

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.