BUS-TRAMWAJ-KOLEJ – JEDEN BILET RSS feed

BUS-TRAMWAJ-KOLEJ – JEDEN BILET

(Przewozy Regionalne – Koleje Wielkopolskie – Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu)

 

Wspólna oferta biletowa

Od 9 grudnia 2012 r. Przewozy Regionalne Sp. z o.o. wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi Sp. z o. o. oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu wprowadzają nowy rodzaj biletu miesięcznego pod nazwą „Bus-Tramwaj-Kolej – Jeden Bilet”, który obowiązywać będzie w pociągach regionalnych w promieniu ok. 30 km od Poznania oraz w tramwajach
i autobusach komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego
w Poznaniu.

 

Jaki jest zasięg obowiązywania biletu Bus-Tramwaj-Kolej?

Bilet Bus-Tramwaj-Kolej będzie obowiązywać w pociągach regionalnych w promieniu
ok. 30 km od Poznania, a także w komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. Obszar obowiązywania biletu jest podzielony na 3 strefy taryfowe Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich oznaczone literami A, B i C. Stacjami krańcowymi dla poszczególnych kierunków są: Oborniki Wlkp., Łopuchowo, Pobiedziska, Gułtowy, Środa Wlkp., Iłowiec, Strykowo, Buk i Pamiątkowo. Strefy te można łączyć ze strefami Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu: A, A+B lub A+B+C.

Strefy taryfowe Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich

Strefa

Stacje i przystanki osobowe

A

Wszystkie stacje i przystanki na obszarze miasta Poznania oraz Kiekrz

B

Złotniki, Ligowiec, Swarzędz, Gądki, Wiry, Luboń k. Poznania,              Czerwonak, Czerwonak Osiedle

C

  • Golęczewo, Chludowo, Wargowo, Oborniki Wlkp. Miasto, Oborniki Wlkp.,
  • Owińska, Bolechowo, Zielone Wzgórza, Murowana Goślina, Łopuchowo,
  • Kobylnica, Biskupice Wlkp., Promno, Pobiedziska Letnisko, Pobiedziska,
  • Paczkowo, Kostrzyn Wlkp., Gułtowy,
  • Kórnik, Pierzchno, Środa Wlkp.,
  • Puszczykowo, Puszczykówko, Mosina, Drużyna Poznańska, Iłowiec,
  • Szreniawa, Trzebaw Rosnówko, Stęszew, Strykowo Poznańskie,
  • Palędzie, Dopiewo, Otusz, Buk,
  • Rokietnica, Pamiątkowo

 

Strefy taryfowe Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu:

Strefa*

Miejscowości

A

miasto Poznań

B

Babki, Bogucin, Borowiec, Czapury, Daszewice, Janikowo, Jaryszki, Kamionki, Komorniki, Koziegłowy, Luboń, Skórzewo, Swarzędz, Wiórek, Wiry, Zalasewo, Żerniki

C

Borkowice, Dąbrowa, Dąbrówka, Dopiewiec, Dopiewo, Drużyna, Dymaczewo Nowe, Dymaczewo Stare, Krosinko, Krosno, Lisówki, Ludwikowo, Łęczyca, Mosina, Palędzie, Puszczykowo, Zakrzewo
* – strefy taryfowe dotyczą wyłącznie linii komunikacyjnych organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu; pełen wykaz linii znajduje się na stronie internetowej www.ztm.poznan.pl

Ile będą kosztowały bilety Bus-Tramwaj-Kolej?

Cena biletu Bus-Tramwaj-Kolej będzie zależała od kombinacji stref taryfowych Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich (strefy A-C) oraz ZTM w Poznaniu (strefy A, A+B, A+B+C). Bilety będą sprzedawane jako normalne oraz z ulgami ustawowymi 49% (uczniowie) i 51% (studenci).

Cennik biletów Bus-Tramwaj-Kolej

Bilety Bus-Tramwaj-Kolej na strefę A mogą być łączone tylko ze strefą A ZTM (Miasto Poznań).

Bilety Bus-Tramwaj-Kolej na strefę B mogą być łączone ze strefami A lub A+B ZTM.

Bilety Bus-Tramwaj-Kolej na strefę C mogą być łączone ze strefami A lub A+B+C ZTM.

 

Gdzie można kupić bilety Bus-Tramwaj-Kolej?

„Bus-Tramwaj-Kolej – Jeden Bilet” będą biletami spółki Przewozy Regionalne, które będą honorowane w pociągach Kolei Wielkopolskich oraz w pojazdach komunikacji miejskiej Miasta Poznania. Będzie można je kupić w kasach kolejowych Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich. Bilety będą w postaci papierowej, z nadrukowaną dodatkową informacją o ważności w komunikacji miejskiej ZTM w Poznaniu.

 

Przykładowe możliwości wykorzystania biletu Bus-Tramwaj-Kolej

1)    dla pasażera, którego zakład pracy/miejsce zamieszkania znajduje się w pobliżu stacji kolejowej na terenie Poznania (np. fabryka Volkswagena w Antoninku), korzystnym rozwiązaniem może być bilet Bus-Tramwaj-Kolej na strefę A (Miasto Poznań), który jest o 10 złotych droższy od normalnego biletu sieciowego ZTM na strefę A, ale umożliwia, oprócz przejazdów komunikacją miejską, również przejazdy wszystkimi pociągami regionalnymi na terenie Poznania.

2)    dla pasażera dojeżdżającego pociągiem z Pobiedzisk do Poznania, który następnie przesiada się na tramwaj lub autobus w Poznaniu, najlepszym rozwiązaniem będzie bilet Bus-Tramwaj-Kolej na strefę C w połączeniu ze strefą A ZTM.

3)    dla pasażera dojeżdżającego tylko pociągiem z Lubonia do Poznania, który przesiada się na tramwaj lub autobus w Poznaniu, najlepszym rozwiązaniem będzie bilet Bus-Tramwaj-Kolej na strefę B w połączeniu ze strefą A ZTM.

4)    dla pasażera, który chciałby korzystać ze wszystkich środków komunikacji publicznej w Luboniu i Poznaniu (pociąg, tramwaj, autobus miejski, autobus podmiejski), najlepszym rozwiązaniem będzie bilet Bus-Tramwaj-Kolej na strefę B w połączeniu ze strefą A+B ZTM.

5)    dla pasażera, który chciałby korzystać z dojazdów z Dopiewa do Poznania zarówno pociągiem, jak i autobusem podmiejskim (linie nr 718 i 719) oraz komunikacją miejską w Poznaniu, najlepszym rozwiązaniem będzie bilet Bus-Tramwaj-Kolej na strefę C
w połączeniu ze strefą A+B+C ZTM.

6)    dla pasażera, który dojeżdża z Krosna do Mosiny autobusem linii nr 691, przesiada się na pociąg do Poznania i korzysta z komunikacji miejskiej w Poznaniu, najlepszym rozwiązaniem będzie bilet Bus-Tramwaj-Kolej na strefę C w połączeniu ze strefą A+B+C ZTM.

 

 Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.