Pierwszy Elf dla województwa wielkopolskiego! RSS feed

Pierwszy Elf dla województwa wielkopolskiego!

Dbając o stopniowe zwiększanie komfortu i bezpieczeństwa podróży, mamy przyjemność zaprezentować nowe pociągi typu „Elf”, które Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zakupił dla Kolei Wielkopolskich. Pozyskanie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych od firmy PESA Bydgoszcz to największa inwestycja w historii samorządu Wielkopolski, a wszystko to z myślą o poprawie warunków podróży i zachęceniu do korzystania z transportu kolejowego.

Pierwszy „Elf” pojawił się w Poznaniu w środę 8 sierpnia na  Dworcu Letnim. Przyjazd pociągu miał charakter techniczny, natomiast w grudniu pierwsi podróżni pojadą „Elfami” do Zbąszynka oraz do Kutna. Do końca roku będzie ich już osiem, a w sumie aż 22. Ostatni ma być gotowy za niecałe dwa lata.

Każdy z „Elfów” może pomieścić 450 pasażerów, z tego 204 na miejscach siedzących. Nowe pociągi są niskopodłogowe i klimatyzowane, a ponadto dostosowane dla osób niepełnosprawnych oraz spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Pomyślnie przeszły zaplanowane testy i są gotowe, aby przez najbliższe tygodnie przyjąć na pokład maszynistów, którzy będą się na nich szkolić.

Mamy nadzieję, że dla naszych Klientów będzie to rewolucja w podróżowaniu i tym chętniej będą korzystać z usług Kolei Wielkopolskich.Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.