Nowości w Kolejach Wielkopolskich RSS feed

Nowości w Kolejach Wielkopolskich

W duchu zmian będących wynikiem mniejszych i większych inwestycji jakich świadkiem jest w ostatnim czasie Poznań, również Koleje Wielkopolskie mają przyjemność uczestniczyć w drodze ku lepszemu.

Wraz ze zmianą rozkładu jazdy pociągów od 1 czerwca 2012 roku, odczują Państwo efekty naszego zaangażowania w poprawę komfortu i bezpieczeństwa podróżowania. Najbardziej zauważalne zmiany to podniesienie prędkości maksymalnej na linii z 90 do 120 km/h, a tym samym skrócenie czasu przejazdu na trasie Poznań – Wągrowiec nawet do poniżej 70 minut.

 

Kolejną nowością jest zwiększenie punktów odprawy podróżnych w Poznaniu. Poza sprawnie funkcjonującymi kasami na zabytkowym Dworcu Letnim, Koleje Wielkopolskie uruchomiły dwie dodatkowe kasy biletowe w  nowo wybudowanym, nowoczesnym budynku Dworca Poznań Główny. Bilety na pociągi spółek Koleje Wielkopolskie i Przewozy Regionalne można nabyć w kasach nr 1 i 2 w następujących godzinach:

 

od poniedziałku do piątku – 5.40 – 22.00

sobota – 6:40 – 20:00

niedziele i święta – 7:40 do 21:00

 

 

Nowy dworzec posiada trzy poziomy. Na najniższym znajdują się perony, następnie przestrzeń obsługi podróżnych z kasami, toaletami, przechowalnią bagażu i sklepami oraz kawiarniami, natomiast na ostatnim poziomie znajdą się głownie powierzchnie handlowo-usługowe. Ponadto cały czas trwa rozbudowa charakterystycznego budynku dworca. Docelowo znajdzie się tu Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, pełniące funkcję dworca kolejowego i dworca PKS.

 

 

Zarówno entuzjastów historii, jak i lubiących nowoczesne rozwiązania serdecznie zapraszamy do nabywania biletów w kasach Kolei Wielkopolskich na Dworcu Letnim lub nowym Dworcu Poznań Główny!Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.

Szanowni Państwo,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: http://kolejewlkp.pl/o-spolce/bezpieczenstwo-danych-osobowych informacją na temat przetwarzania przez Koleje Wielkopolskie danych osobowych.