Modernizacja linii kolejowej Poznań-Kutno – Rozkład jazdy

Modernizacja linii kolejowej Poznań-Kutno – Rozkład jazdy

Rozkład jazdy pociągów spółki Koleje Wielkopolskie na linii Poznań – Kutno – Poznań:

 

W odpowiedzi na uwagi i wnioski pasażerów, 10 lipca 2017 r. nastąpi korekta obowiązującego rozkładu jazdy Zastępczej Komunikacji Autobusowej na odcinku Poznań – Konin – Poznań.  Zmiany dotyczą przede wszystkim skrócenia czasów przejazdów niektórymi z połączeń na odcinku Września – Konin. Nastąpi również zmiana lokalizacji przystanku Zastępczej Komunikacji Autobusowej w Otocznej. Nowy przystanek zlokalizowany będzie przy drodze krajowej 92 w Węgierkach.

Poznań – Konin – Kutno/Kutno – Konin – Poznań (plik PDF) ważny od dnia 10 lipca 2017

 

Pobierz ulotkę informacyjną (plik PDF)

 

Stacje i przystanki dla potrzeb ZKA w miejscowościach na trasie przejazdu:

bezpośrednio przy stacjach kolejowych: Konin, Cienin, Słupca, Września;

w ciągu drogi krajowej 92: Kawnice, Strzałkowo (1), Strzałkowo (2), Wólka- Staw, Otoczna, Gutowo Wielkie;

na terenie miejscowości:  Golina (1), Golina (2), Cienin Kościelny;

– ZKA nie będzie obsługiwała przystanku kolejowego Konin Zachód.

 

Poniżej podajemy orientacyjny czas przejazdu pociągu KW  – stan obecny oraz łączony czas przejazdów  ZKA – na  odcinku Konin – Września i pociąg KW – na odcinku Września – Poznań. Autobusy zatrzymywać się będą kolejno w wyżej wymienionych miejscowościach.

 

 

Pasażerowie podróżujący z Kutna do Poznania odcinek Kutno – Konin przejadą pociągiem KW, następnie skorzystają z ZKA pomiędzy Koninem a Wrześnią, a dalej z Wrześni przejadą pociągiem KW.

Dodatkowo uruchomione zostaną 4 pary bezpośrednich połączeń Konin – Poznań. Zastępcza Komunikacja Autobusowa na trasie Konin – Poznań przebiegać będzie autostradą A2, bez zatrzymywania się na przystankach pośrednich. Odjazdy autobusów będą odbywać się spod dworca kolejowego w Koninie oraz Dworca Letniego w Poznaniu.

 

Zasady zakupu biletów nie ulegną zmianie; nadal należy kupować bilet od/do stacji kolejowych, zalecamy jednak kupić bilet przed rozpoczęciem podróży: w kolejowej kasie biletowej, przez Internet na stronie www.biletywielkopolskie.pl, poprzez aplikację SkyCash, w automatach biletowych na stacjach. W przypadku rozpoczynania podróży pociągiem bilet będzie można również zakupić w automacie biletowym na pokładzie pociągu. Autobusy komunikacji zastępczej nie będą wyposażone w automaty biletowe, wiec w przypadku rozpoczynania podróży autobusem nie będzie można kupić biletu w automacie biletowym na pokładzie autobusu.

 

Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

Przejdź do góry strony
Przejdź do menu głównego


Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.