BUS-TRAMWAJ-KOLEJ – JEDEN BILET

BUS-TRAMWAJ-KOLEJ – JEDEN BILET

(POLREGIO – Koleje Wielkopolskie – Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu)

 

Jaki jest zasięg obowiązywania biletu Bus-Tramwaj-Kolej?

Bilet Bus-Tramwaj-Kolej obowiązuje w pociągach regionalnych w promieniu ok. 30 km od Poznania, a także w komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. Obszar obowiązywania biletu jest podzielony na 3 strefy taryfowe Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich oznaczone literami A, B i C. Stacjami krańcowymi dla poszczególnych kierunków są: Oborniki Wlkp., Łopuchowo, Pobiedziska, Gułtowy, Środa Wlkp., Iłowiec, Strykowo, Buk i Pamiątkowo. Strefy te można łączyć ze strefami Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu: A, A+B lub A+B+C.

 

Strefy taryfowe POLREGIO i Kolei Wielkopolskich

Strefa

Stacje i przystanki osobowe

A

Wszystkie stacje i przystanki na obszarze miasta Poznania oraz Kiekrz

B

Złotniki, Ligowiec, Swarzędz, Gądki, Wiry, Luboń k. Poznania, Czerwonak, Czerwonak Osiedle, Rokietnica

C

  • Golęczewo, Chludowo, Wargowo, Oborniki Wlkp. Miasto, Oborniki Wlkp.,
  • Owińska, Bolechowo, Zielone Wzgórza, Murowana Goślina, Przebędowo, Łopuchowo, Łopuchowo Osiedle
  • Kobylnica, Biskupice Wlkp., Promno, Pobiedziska Letnisko, Pobiedziska,
  • Paczkowo, Kostrzyn Wlkp., Gułtowy,
  • Kórnik, Pierzchno, Środa Wlkp.,
  • Puszczykowo, Puszczykówko, Mosina, Drużyna Poznańska, Iłowiec,
  • Szreniawa, Trzebaw Rosnówko, Stęszew, Strykowo Poznańskie,
  • Palędzie, Dopiewo, Otusz, Buk,
  • Pamiątkowo

 

  Strefy taryfowe Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich

 

Strefy taryfowe Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu:

 

Strefa*

Miejscowości

A

miasto Poznań

B

Babki, Baranowo, Biedrusko, Bogucin, Borówiec, Bytkowo, Cerekwica, Chyby, Czapury, Czerwonak, Daszewice, Janikowo, Jaryszki, Jelonek, Kamionki, Kicin, Kiekrz, Kobylniki, Komorniki, Koninko, Koziegłowy, Krzyszkowo, Luboń, Łęczyca, Mrowino, Napachanie, Pawłowice, Plewiska, Poznań Wielkie, Przybroda, Przeźmierowo, Rogierówko, Rokietnica, Rostworowo, Skórzewo, Sobota, Suchy Las, Swadzim, Swarzędz, Szczytniki, Wiórek, Wiry, Wysogotowo, Zalasewo, Złotkowo, Złotniki, Żerniki, Żydowo

C

Batorowo, Bolechowo, Bolechowo-Osiedle, Bolechówko, Brzezno, Ceradz Dolny, Ceradz Kościelny, Chludowo, Chomęcice, Dąbrowa, Dąbrówka, Dębogóra, Dopiewiec, Dopiewo, Dymaczewo Nowe, Dymaczewo Stare, Głuchowo, Golęczewo, Gołuski, Góra, Grzebienisko, Jankowice,  Karłowice, Kaźmierz, Kliny, Kokoszczyn, Konarzewo, Krosinko, Lisówki, Lusowo, Lusówko, Ludwikowo, Łęczyca, Mielno, Miękowo, Mosina, Murowana Goślina, Owińska, Palędzie, Potasze, Promnice, Przebędowo, Przecław, Puszczykowo, Rosnowo, Rosnówko, Rumianek, Sady, Sierosław, Szlachęcin, Szreniawa, Tarnowo Podgórne, Trzaskowo, Tuczno, Walerianowo, Wierzonka, Zakrzewo, Zielątkowo
*) – strefy dotyczą wyłącznie linii komunikacyjnych organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

 

 

Strefy taryfowe od 1 stycznia 2017

 

Ile kosztują bilety Bus-Tramwaj-Kolej?

Cena biletu Bus-Tramwaj-Kolej zależy od kombinacji stref taryfowych POLREGIO i Kolei Wielkopolskich (strefy A-C) oraz ZTM w Poznaniu (strefy A, A+B, A+B+C). Bilety są sprzedawane jako normalne oraz z ulgami ustawowymi 49% (uczniowie) i 51% (studenci).

 

Tabela opłat za bilety PKM

Bilety Bus-Tramwaj-Kolej na strefę A mogą być łączone tylko ze strefą A ZTM (Miasto Poznań).

Bilety Bus-Tramwaj-Kolej na strefę B mogą być łączone ze strefami A lub A+B ZTM.

Bilety Bus-Tramwaj-Kolej na strefę C mogą być łączone ze strefami A lub A+B+C ZTM.

 

Gdzie można kupić bilety Bus-Tramwaj-Kolej?

„Bus-Tramwaj-Kolej – Jeden Bilet” są biletami spółki POLREGIO, które są honorowane w pociągach Kolei Wielkopolskich oraz w pojazdach komunikacji miejskiej Miasta Poznania. Można je kupić w kasach kolejowych POLREGIO i Kolei Wielkopolskich. Są to bilety okresowe, miesięczne w postaci papierowej, z nadrukowaną dodatkową informacją o ważności w komunikacji miejskiej ZTM w Poznaniu.

 

Przykładowe możliwości wykorzystania biletu Bus-Tramwaj-Kolej

1)    dla pasażera, którego zakład pracy/miejsce zamieszkania znajduje się w pobliżu stacji kolejowej na terenie Poznania (np. fabryka Volkswagena w Antoninku), korzystnym rozwiązaniem może być bilet Bus-Tramwaj-Kolej na strefę A (Miasto Poznań), który jest o 2 złote droższy od normalnego biletu sieciowego ZTM na strefę A, ale umożliwia, oprócz przejazdów komunikacją miejską, również przejazdy wszystkimi pociągami regionalnymi na terenie Poznania.

2)    dla pasażera dojeżdżającego pociągiem z Pobiedzisk do Poznania, który następnie przesiada się na tramwaj lub autobus w Poznaniu, najlepszym rozwiązaniem będzie bilet Bus-Tramwaj-Kolej na strefę C w połączeniu ze strefą A ZTM.

3)    dla pasażera dojeżdżającego tylko pociągiem z Lubonia do Poznania, który przesiada się na tramwaj lub autobus w Poznaniu, najlepszym rozwiązaniem będzie bilet Bus-Tramwaj-Kolej na strefę B w połączeniu ze strefą A ZTM.

4)    dla pasażera, który chciałby korzystać ze wszystkich środków komunikacji publicznej w Luboniu i Poznaniu (pociąg, tramwaj, autobus miejski, autobus podmiejski), najlepszym rozwiązaniem będzie bilet Bus-Tramwaj-Kolej na strefę B w połączeniu ze strefą A+B ZTM.

5)    dla pasażera, który chciałby korzystać z dojazdów z Dopiewa do Poznania zarówno pociągiem, jak i autobusem podmiejskim (linia nr 729) oraz komunikacją miejską w Poznaniu, najlepszym rozwiązaniem będzie bilet Bus-Tramwaj-Kolej na strefę C w połączeniu ze strefą A+B+C ZTM.

 

Pobierz szczegółowe warunki taryfowe (obowiązujące od 1.07.2014 r.) (plik PDF)

Przejdź do góry strony
Przejdź do menu głównego


Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Trasa:

. .

Wyszukiwanie połączeń kolejowych

Wpisz planowane stacje docelowe i wybierz datę by uzyskać informacje na temat połączeń.